Ці лютневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер. 80% передчасних смертей у світі є результатом хронічних захворювань, спричинених нездоровим способом життя.Здоровий спосіб життя має декілька складових.
Рух-це життя. Здорове суспільство – незмінний пріоритет для Всесвітньої організації охорони здоров'я, за визначенням якої «здоров'я» – це повноцінне фізичне, духовне та соціальне благополуччя людини.
Гіподінамія – це порушення функцій організму, яке сталося через обмеження рухової активності. Вона є наслідком звільнення людини від фізичної праці та особливо впливає на серцево-судинну систему: слабшає сила скорочень серця, зменшується працездатність, знижується тонус судин. Наслідком гіподинамії можуть стати ожиріння і атеросклероз.
Почніть дотримуватися здорового способу життя прямо зараз.Ранкова гімнастика для рук, ніг, тулуба, шиї, пальців рук та ніг. Ходити або бігати кожного дня середнім темпом не менше 1 години. Після гімнастики прийміть душ, чи обтирання мокрим рушником всього тіла. Підтримуйте фізично активний спосіб життя і зробіть заняття частиною вашого повсякденного життя. Займайтесь фізичною культурою i спортом, сприяйте загартуванню організму.
Організм людини на 75% складається з води. Постійний процентний вмісту води в організмі людини є важливою умовою його існування та нормальної життєдіяльності. А від якості води, що споживається людиною, залежить його здоров'я. Роль водного фактора в розповсюдженні інфекційних та неінфекційних захворювань в теперішній час встановлена достатньо точно. Споживайте питну воду гарантованої якості.
Найважливішим чинником способу життя є харчування. Правильне харчування сприяє збереженню здоров’я, опору шкідливим впливам довкілля. Воно підвищує фізичну та розумову працездатність і таким чином забезпечує активне довголіття.
Для доброго засвоювання їжі щоденне вживання калорiй повинно розподілятися так: 50% – на вуглеводи, 20% – бiлки i 30% – жири.
Вуглеводи складають основу наших харчових продуктів, таких, як свiжi фрукти, овочі, боби, горох, картопля, кукурудза, хліб, вівсяна каша, рис.
Сучасні дієтологи рекомендують вживати менше жирів тваринного походження, які насичені жировими кислотами, які сприяють утворенню холестерину, звуженні та закупорці кровоносних судин. Це може привести до інсульту та до інфаркту. Ось продукти багаті холестерином, які рекомендується їсти тільки в невеликих кількостях: жирне м’ясо всіх сортів, а також печінка, нирки і мізки; вершкова, пальмова і кокосова олія, сало, маргарин; копчені ковбаси, стегенця, паштети; жирні молочнокислі продукти, включаючи сметану, майонез, ряжанку; креми, тістечка, торти, здобний білий хліб; продукти, що містять шоколад і какао; смажені в маслі і підсолені картоплю і делікатесні горішки.
Антагоністом холестерину є лецитин, який перешкоджає розвитку атеросклерозу і сприяє підвищенню витривалості центральної нервової системи. Лецитин міститься в таких продуктах: рослинні олії: соняшникова, соєва, кукурудзяна, оливкова; жирні сорти морських риб – скумбрія, сардини, тунець, лосось, палтус, а також устриці, мідії, риб’ячий жир; вівсяна і гречана крупа, висівки, хліб з борошна грубого помелу; нежирні сорти м’яса і птиці – індичка, курка, телятина, кролик, дичина; більшість овочів і фруктів; зелень у вигляді салату, петрушки, кінзи, шпинату, кропу, цибулі, часнику.
Дбайте про своє психічне здоров’я. Не останню роль відіграє здоровий сон, режим дня та відпочинку; відмова від шкідливих звичок, таких як паління, зловживання алкоголем, наркотиками, тривалого довгочасного користування соціальними мережами. Піклуйтесьватися про себе та не ігнорувати причини поганого самопочуття та стресу.
Телебачення впливає на психічне здоров’я людини, треба не піддаватись його маніпулятивному впливу, та загалом важливість плекання психічного здоров’я, подолання стигматизації та дій в умовах ведення війни в країні.
Піклуйтесь про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких кожного дня, адже це запорука щасливого та тривалого життя!
Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ДУ ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Надія ЖОЛУДЬ |