logo Ukrainian flag
 
Шкідливість води з колодязя.

У звичайнісінький колодязь глибиною до 10 метрів, як правило, потрапляють поверхневі води - ґрунтові і верховодка. А це означає – за своїм складом така рідина мало чим відрізнятиметься від води з найближчої водойми! Зрозуміло, вживання її неприпустимо, це може призвести до інтоксикації та численних захворювань. До речі, будь-яка вода з неглибоких колодязів не годиться не тільки для пиття, але і для миття!

І зовсім інша справа – вода із водоносного шару, розташування якого – 30 метрів. Така вода буде безпечнішою з погляду складу і менш каламутною, що стає можливим за рахунок суглинку – шару, який розташований між верховодкою та ґрунтовим шаром, а значить – виконує функції своєрідного фільтра.

Як саме забруднення потрапляють до колодязя?

Насамперед, це – сільськогосподарська діяльність людини. А саме: застосування для вирощування тих чи інших культур численних хімічних добрив та отрутохімікатів. Саме таким чином у колодязь (разом із ґрунтовими водами), а пізніше – в наш організм, потрапляють нітрати, пестициди та кількість нітратів змінюється залежно від сезону. Навесні їх кількість у рідині може перевищувати допустимі показники в десятки разів, що пов'язано із внесенням у ґрунт добрив. Взимку ці норми входять у відносний баланс. Це обумовлено дощами та таненням снігу, які вимивають із поверхні землі все, що вносить до неї людина… І ось у чому полягає небезпека нітратів. Насамперед, вони збільшують вміст у крові лейкоцитів та холестерину, знижують імунітет та порушують обмін речовин. Також сприяють виникненню раку.

Ще один фактор - промислові підприємства, не особливо стурбовані утилізацією відходів. А також загальне погіршення екології не найкраще відбивається на стані води в колодязі.

Колодязна вода може містити токсичні метали, такі як залізо свинець, ртуть, марганець, також мідь, кадмій. Також у воді може бути присутнім радіоактивний газ радон. Довготривале споживання такої води може призвести до розвитку раку легенів та інших ракових захворювань.

Бактерії та віруси у воді викликають такі захворювання, як гепатит А, холеру, дисбактеріоз.

Оскільки вода з колодязя не проходить через систему очищення, як це робиться з водопровідною водою, вона може бути більш забрудненою та менш безпечною для споживання. Тому перед використанням води з колодязя необхідно провести її аналіз на наявність забруднень та хімічних речовин.

Забезпечте правильне зберігання та захист колодязя від забруднення.

 

 

Лікар-лаборант –гігієніст  СГЛ                                              Олена ХОМИЧ
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net