logo Ukrainian flag
 
Сучасне лабораторне обладнання в Слов’янській філії.

З метою підвищення якості лабораторних  досліджень питної води, а також для ефективного забезпечення санепідблагополуччя населення на території Донецької області, де продовжуються активні бойові дії, Європейське регіональне бюро ВООЗ та МОЗ України передали ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» сучасне лабораторне обладнання.

Так, для посилення  мікробіологічного тестування питної води було передано наступне обладнання: WQTSPLUS герметизатор 230 V Quanti-Trey Sealer PLUS – 2 од., WL 161УФ-лампа під УФ-камеру - 2 од., WCM 10 УФ-камера - 2 од. Також фахівці отримали реагенти (реагент COLILERT-18 Snap Packs, реагент ENTEROLERT Snap Packs, WHPC-100 Sim Plate Мультидоза, WHQT-200 ЗМЧ Quanti-Tray, компаратори) для проведення лабораторних досліджень води по прискореному виконанню якісних та кількісних досліджень води за допомогою тестових наборів (COLILERT-18, ENTEROLERT,  SimPlate Мультидоза, ЗМЧ Quanti-Tray).

Методика розроблена з метою наближення методів контролю якості води за мікробіологічними показниками, що застосовуються в Україні, до методів, прийнятих у Європейському регіоні.

Переваги методу: стандартизація процесу санітарно-бактеріологічних досліджень води, виключення суб’єктивної інтерпретації результату дослідження, прискорення одержання результатів дослідження води, відсутність потреби у використання поживних середовищ, зниження собівартості досліджень і рівня ручної праці.

Методика дозволяє визначати в воді мікробіологічні показники, визначені в  додатку №1 до Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"(ДСанПіН 2.2.4-171-10).: загальні коліформні бактерії, E.colі, ентерококи, загальне мікробне число.

Також фахівці Слов’янської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» отримали від Міністерства охорони здоров’я України портативну лабораторію для визначення основних фізико–хімічних показників якості питної води «Palintest Wagtech Potatech +», прилад для визначення каламутності питної води та комплекти реагентів для проведення досліджень. Цей портативний лабораторний комплекс дозволить у «польових» умовах та в умовах відсутності електроенергії проводити дослідження фізико-хімічних показників якості та безпеки питної води, зокрема провести вимірювання вмісту хлору, аміаку, нітратів.

Фахівці мікробіологічної та санітарно-гігієнічної лабораторій Слов’янської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» (на фото) вже опановують новітні методики та розпочали роботу на новому лабораторному обладнанні.

ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» висловлює керівництву та співробітникам МОЗ України, а також Європейського регіонального бюро ВООЗ глибоку повагу та щиру вдячність за надане в якості гуманітарної допомоги лабораторне обладнання, яке дозволило у ці надскладні для всієї країни часи організувати постійну роботу  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» та її філій щодо контролю санітарно-епідемічної ситуації в Донецькій області, забезпечити ефективну діяльність по недопущенню спалахів інфекційних хвороб серед населення.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net