logo Ukrainian flag
 
Щодо проведення вакцинації проти COVID-19 в Донецькій області

Вакцинація проти COVID-19 в Донецькій області, як і в Україні, розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбувається в п’ять етапів, протягом яких заплановано імунізувати майже все населення країни. У дійсний час ще триває перший етап та вже більше 2-х тижнів тому розпочався другий етап вакцинації. На першому етапі щеплювались медичні працівники лікарень, де лікуються хворі на COVID-19, бригади екстреної допомоги, співробітники лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей похилого віку та військові на фронті. Вони отримали одну дозу вакцини, друга доза їм буде введена через 3 місяці після першої. На другому етапі щепленням підлягають всі медичні працівники, працівники соціальної сфери, люди вікової категорії 80 років і старше. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

 

 

На сьогодні щеплення в області проводяться вакциною Covishield/AstraZeneca виробництва індійського Інституту сироватки крові. Це векторна вакцина, схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року. У лютому в країну надійшла перша партія вакцини в кількості 500 тис. доз, з яких 21,2 тис. доз поступили в Донецьку область.

Усього з початку кампанії з вакцинації станом на 05.04.2021 в Донецькій області щеплено 14084 особи, всі отримали 1 дозу, в Україні 304 680 осіб, з них отримали 1 дозу – 304 678 людей, отримали 2 дози  та завершили вакцинацію – 2 особи.

У дійсний час в Україну прибуло 215 тис. доз інактивованої вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, яка спершу повинна пройти лабораторний контроль Міністерства охорони здоров’я, а вже потім буде розподілена до областей. Вона також знаходиться на останніх стадіях погодження Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. В Україні вакцину зареєстрували  9 березня 2021 року.

Крім того, в межах глобальної ініціативи COVAX в Україні очікується поставка 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech та від 2,2 до 3,7 млн. доз вакцини Covishield/AstraZeneca у ІІ кварталі 2021 року. У подальшому в Україні також передбачається використання субодиничної вакцини Novavax американського виробника.

Вакцинація проти COVID-19 в області проводиться силами мобільних медичних бригад, а також на базі пунктів щеплень, що вже існують у центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Записатися на щеплення бажаючим можна:

- звернувшись до свого сімейного лікаря;

- заповнивши анкету на сайті МОЗ або в мобільному додатку Дія;

- зателефонувавши в контакт-центр МОЗ з питань COVID-19: 0 800 60 20 19.

В чергу на вакцинацію в Україні вже записалось понад 280 тис. людей.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net