logo Ukrainian flag
 
Щодо стану вакцинації населення Донецькій області проти COVID-19 на 01.10.2021

На 30.09.2021 дані по вакцинації населення області від COVID-19 наступні: всього щеплено 489476 осіб, з них завершили вакцинацію 210817 осіб, це 11,8 % від загального населення області, показник вакцинування – 11828,0 на 100 тис. нас. Мають завершене вакцинування 12917 медпрацівників (6,1 % від загальної кількості вакцинованих) та 19792 працівників освіти (9,4 %).

Вакцинація від COVID-19 є дійсно ефективним методом профілактики та запобігання розповсюдженню інфекції. Так, з 1 червня 2021 року в Україні підтверджено 218748 випадків захворювання на  COVID-19, в тому числі 7147 – у вакцинованих осіб (3,3%); в Донецькій області – 11924 випадки, в тому числі – 265 у вакцинованих осіб (2,2%).

На сьогодні епідситуація щодо COVID-19 у Донецькій області продовжує загострюватись практично на всій території, має негативний прогноз подальшого погіршення. Проте, показник динаміки госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу, який з 20 по 29 вересня 2021 року відповідав критерію «помаранчевого» рівня епіднебезпеки, протягом останніх 2-х днів знизився до «жовтого» рівня та станом на 10.00 01.10.2021 склав 42,7% (граничний критерій «жовтого» рівня становить ≤50%).

Отже, у дійсний час епідситуація щодо коронавірусної хвороби в Донецькій області відповідає «жовтому» рівню епіднебезпеки, але протягом поточного епідемічного підйому вона демонструє більш різкі темпи росту, ніж протягом минулого підйому. Це вимагає подальшої наполегливої реалізації заходів, передбачених на період адаптивного карантину, посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів та вимогливості з боку контролюючих органів і служб, керівників установ, закладів з метою усунення порушень протиепідемічного режиму та стримування захворюваності. Позитивним прикладом контролю дотримання протиепідемічних заходів стало проведення рейду-перевірки засобів міського транспорту з питання дотримання водіями та пасажирами протиепідемічного режиму, яке проведено в м. Дружківка силами КП «Муніципальна варта» за дорученням міського голови.

Керівники відокремлених територіальних підрозділів ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» постійно інформують місцеві органи самоврядування, голів комісій з ТЕБ та НС про стан епідситуації на підлеглих територіях, пропонують протиепідемічні заходи, зокрема посилення обмежувальних заходів за необхідністю, публікують статті в ЗМІ, проводять виступи на місцевих каналах телебачення, взаємодіють з департаментами, управліннями, відділами освіти щодо карантинних заходів в закладах освіти.

Органам виконавчої влади адміністративних територій області, керівникам підприємств, установ та організацій всіх форм власності в межах повноважень необхідно прийняти невідкладні заходи щодо залучення до вакцинації проти COVID-19 всіх верств населення у віці 18 років і старше, в першу чергу – працівників всіх закладів освіти та членів їх сімей, для чого в повному обсязі задіяти можливості існуючих пунктів щеплень та широко практикувати виїзні мобільні вакцинальні сесії.

Особливу увагу потрібно звернути на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та поширення соціальної реклами серед населення через всі канали інформації щодо стану епідситуації, необхідності дотримання протиепідемічних та профілактичних вимог і рекомендацій, наслідків їх порушення, формування прихильності до вакцинації як найбільш ефективного способу попередження захворювання на COVID-19, зменшення тяжкості перебігу та уникнення летальності.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net