logo Ukrainian flag
 
Вакцинуватися від COVID-19 – це означає захистити своє життя й життя своїх близьких.

Інформація від лікарів – епідеміологів ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ»

COVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, пандемія якої змінила життя всього світу, є найважливішим викликом світовому суспільству вже півтора року. За цей термін станом на 10.09.2021 в світі інфікувалися вірусом 224 122 263 людини, з них померло 4 622 559 осіб, тобто 2,06% хворих. В Україні з 2 310 554 інфікованих коронавірусом померло 54 251 хворих, що складає 2,35%. В Донецькій області з початку пандемії ми втратили 2 507 хворих на COVID-19, що складає 2,6% від загального числа інфікованих (94 756 підтверджених випадків COVID-19, показник захворюваності 5125,8 на 100 тисяч населення). Вам здається, що це трохи? Цитуючи роман Ремарка «Чорний обеліск» говорять, що смерть однієї людини - це трагедія, а смерть мільйонів - вже статистика. Але як цю фразу зрозуміти і прийняти тим, хто втратив найближчих, які так дорогі і хотіли жити? Тому лікарі всього світу закликають все людство зрозуміти – коронавірусна хвороба – це не фейк, вона небезпечна і підступна. Заразитися коронавірусом може людина будь-якого віку, незалежно від статі, походження та національності. Специфічних ліків від COVID-19 зараз немає. Лікування, яке застосовують, тільки полегшує перебіг хвороби, тобто покращує стан пацієнтів, допомагаючи пережити COVID-19. Саме тому щепитися від COVID-19 — означає захистити своє життя й життя ваших підопічних. Щеплення – добровільні та безоплатні та ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби. Вакцинація від COVID-19 допоможе розвинути імунітет до вірусу.

В Україні вакцинація триває, але її темпи недостатні в порівнянні з більшістю країн світу, вакциновано від COVID-19 чверть населення України, але повну вакцинацію пройшли коло 11% населення. В Донецькій області вакциновано від коронавірусної інфекції 388 141 особа, у т.ч. отримали 1 дозу 218 520 осіб (показник 522,8 на 100 тис. нас.), 2 дози – 169 621 особа (показник 405,8 на 100 тис.нас.). Це далеко не кращий показник для найбільш урбанізованого регіону країни, в якому розповсюдження коронавірусної хвороби – одне з найвищих в Україні. Зараз Україна в цілому, зокрема Донецька область, досягли за показниками захворюваності «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. З приходом осінньо-зимового періоду захворюваність гострими респіраторними інфекціями очікувано буде зростати, зокрема і корона вірусною хворобою. Але ми всі бачимо, що населення все частіше ігнорує заходи профілактики, що безсумнівно небезпечно і робить вакцинацію все більш актуальною. У Донецькій області, як і в Україні, продовжується п’ятий етап вакцинації проти коронавірусної хвороби, під час якого щеплення можуть отримати всі бажаючі. Щеплення проводяться вакцинами: Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca, Моderna, які є в наявності.

Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювання. Особливо звертаємо увагу, що за заявою експерту Всесвітньої організації охорони здоров’я Маріанджели Сімао, ВООЗ наразі не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною проти коронавірусу.

Протипоказання до вакцинації:

Усі вакцини від COVID-19 не можна використовувати у разі:

 • важкої алергічної реакція на їхні компоненти чи попередню дозу;
 • гострого захворювання (температура тіла вище 38,5ºC).

Вакцину CoronaVac/Sinovac Biotech не можна застосовувати, якщо:

 • ви вагітні чи годуєте грудьми;
 • маєте синдром Гійєна-Барре в анамнезі.

мРНК-вакцину виробника Pfizer/BioNTech не можна використовувати, якщо ви маєте:

 • тяжку алергічну реакцію після першої дози вакцини або до будь-якого з її компонентів (наприклад, анафілактичний шок тощо);
 • негайну алергічну реакцію будь-якого ступеня тяжкості на першу дозу вакцини мРНК COVID-19 або будь-якого з її компонентів (включно з поліетиленгліколем) після введення вакцини;
 • негайну алергічну реакцію будь-якого ступеня тяжкості на полісорбат.

Ваш організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що ваше тіло вибудовує захист.

Такі реакції на місці щеплення є нормальними:

 • біль;
 • набряк.

Також можуть виникнути такі загальні реакції:

 • гарячка;
 • озноб;
 • головний біль;
 • втомлюваність.

Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Але якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до лікаря за рекомендаціями.

Інформація до подорожуючих в інші країни світу.

За повідомленням МОЗ України, щеплені вакциною AstraZeneca європейського та корейського виробництва можуть подорожувати у більш ніж 140 країн світу, індійського виробництва – у 60 країн, вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech - у 125 країн, Moderna – у 86 країн без ПЛР-тестів та самоізоляції. Але треба пам’ятати, що кожна країна встановлює свої вимоги до перетину кордону, які можуть змінюватися. Перевіряти правила в’їзду в ту чи іншу країн потрібно на сайті Міністерства закордонних справ. За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія». Водночас Україна визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate.

Працівники Державної установи «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» закликають всіх жителів області звернутися до своїх сімейних лікарів для проведення імунізації проти COVID-19 до початку епідемічного зростання захворюваності на цю важку інфекційну хворобу.

З питань проведення імунізації зверніться до свого сімейного лікаря. Детальну інформацію щодо імунізації проти коронавірусної хвороби ви можете знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

 


 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net