logo Ukrainian flag
 
Медична допомога вимушеним переселенцям в Україні.

Українці, які вимушено переїхали в інші міста, можуть звертатися до місцевих сімейних лікарів, незважаючи на відсутність декларації.

МОЗ України затверджений наказ, яким чітко дозволено сімейним лікарям, які ведуть свою медичну практику на території, куди переселились люди, приймати цих пацієнтів. Сімейні лікарі можуть надавати переселенцям медичну допомогу, виписувати рецепти, проводити профілактичні рутинні щеплення. Також Міністр охорони здоров’я України Ляшко наголосив, що в Україні безкоштовно госпіталізують та надають екстрену медичну допомогу таким пацієнтам. Для цього необхідно звернутись у Центр первинної медико-санітарної допомоги або до госпітального сектору.

Крім того, українці можуть отримати консультації медиків на гарячій лінії МОЗ за номером 0-800-60-20-19.

Як переселенцям отримати ліки?

За інформацією МОЗ України, українці можуть скористатися програмою «Доступні ліки» в аптеках, незалежно від місця проживання. За наявності рецепту вони отримають необхідні ліки безоплатно або з невеликою доплатою, якщо вартість препарату перевищує визначену державою ціну. Водночас це не стосується інсулінів. Під час війни всі аптеки, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», відпускають інсуліни повністю безкоштовно.

«Щодо тих, хто потребував постійного лікування, зокрема це стосується онкологічних хворих… При переїзді на інше місце препарати приїдуть за пацієнтом», - зазначив Міністр охорони здоров’я України Ляшко.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net