logo Ukrainian flag
 
7 квітня – Всесвітній день здоров’я.

 

7 квітня щороку відзначається Всесвітній день здоров’я, адже саме у цей день у 1948 році було створено Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ). Щорічно святкувати цей день почали з 1950 року. Це одна з важливих соціальних дат, значення якої переоцінити неможливо. Головна мета свята – звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань.

 

 

 

 

Починаючи з 1986 року до 2016 року в світі проведено 9 глобальних конференцій сприяння здоров’ю на яких приняті декларації та визначені пріоритети і заходи для сприяння здоров’ю. 26 липня 2018 року розпорядженням №530 Кабінета  Міністрів України було затверджено „Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку”, який передбачає зміну орієнтирів діяльності системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я і запобігання захворюванням.

 

Створення Дня здоров’я – одна з перших ініціатив, з якою виступила Асамблея охорони здоров’я при ООН практично відразу ж після створення організації. Чому ж ВООЗ настільки активно прагне залучити якомога більше людей до питання пропаганди правильного способу життя і захисту і збереження здоров’я? За статистикою половина людей на планеті не має можливості отримувати медичні послуги. Ще близько 100 млн. людей опинилися за межею бідності через те, що витрати на лікування були завеликі. Близько 800 млн. людей змушені витрачати більше 1/10 сімейного бюджету на послуги охорони здоров’я – такі витрати ВООЗ називає «катастрофічними». Мабуть зараз, коли COVID-19 кидає виклик світові, кожен, як ніколи, починає розуміти цінність здоров’я.

 

Цінність найрідніших нам людей, друзів, співробітників, сусідів і знайомих, з якими ми рідко вітаємось. Закликаємо кожного, станьте прикладом для рідних під час спалаху  COVID-19, дотримуйтесь санітарно-гігієнічних норм, піклуйтеся про близьких та будьте відповідальними! Лише максимальне соціальне дистанціювання може врятувати Вам життя! Фізичне спілкування з друзями, застілля, прогулянка парком чи незрозумілі, на сьогодні, подорожі – можуть почекати. У цей надзвичайний час, ми дякуємо усім лікарям та медичним працівникам, які продовжують робити найцінніше – рятувати життя!

 

Тож як запобігти хворобам?  Ось найбільш важливі  методи профілактики, які допоможуть залишатися здоровою, повною сил людиною.

 

1. Корегування способу життя. Як би банально це не звучало, слід старатися уникати стресів, перенавантажень на роботі, приділяти більше уваги особистому життю. Важливо гуляти на свіжому повітрі, робити регулярні перерви в роботі, правильно та повноцінно відпочивати. Тоді імунітет буде сильним, а хвороби відступлять.

2.    Помірні фізичні навантаження. Заняття спортом дуже важливе для здоров’я, проте в усьому треба дотримуватися міри. Не варто перенавантажувати себе на тренуваннях та робити спортивні досягнення самоціллю. Проте навантажувати м’язи треба. Іноді корисно просто пройтися, погуляти в парку чи лісі, розім’ятися після сидячої роботи.

3. Харчування. Те, що ми їмо, має величезний вплив на наше здоров’я. Їжа повинна бути збалансованою, містити білки, жири та вуглеводи у необхідній кількості, бути помірно калорійною. Слід уникати занадто гострих, кислих, смажених страв, віддавати перевагу овочам та фруктам, їжі, приготованій на пару.

4. Відмова від шкідливих звичок. Здається, що це елементарно, але далеко не всі розуміють, що куріння, зловживання алкоголем та інші шкідливі звички надзвичайно негативно впливають на здоров’я.

5. Вакцинація – кращий метод профілактики багатьох хвороб. Сьогодні у світі існують хвороби, які дуже важко піддаються лікуванню, і наслідки яких можуть бути катастрофічними для здоров’я та навіть життя людини. Тому найкращий засіб боротьби з ними – своєчасна вакцинація та ревакцинація. Не варто нехтувати таким способом захи

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net