logo Ukrainian flag
 
Разом зупинимо кір!

Кір – це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, що відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік.

Кір — надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом). Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідизації та смерті.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація, яка згідно Національного календаря щеплень, проводиться у віці 12 місяців та повторно – у 6 років.

Збудник інфекції – вірус, який швидко гине під дією сонячного світла, ультрафіолетових променів, при нагріванні до 50°С, дії дезінфікуючих засобів. При кімнатній температурі зберігає активність до 1—2 діб, при низькій температурі — протягом кількох тижнів.

Захворювання починається  гостро з підвищення температури тіла до 38,5-39°С, з’являється нежить, кашель, головний біль, зниження апетиту, плаксивість, порушення сну, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Хворий потребує ізоляції протягом 5 днів від появи всипу (при появі ускладнень – 10 днів) від членів сім’ї.

Як правило, лікування кору відбувається у домашніх умовах. Хворому показане дотримання ліжкового режиму на період підвищення температури, рясне пиття, гігієнічна обробка очей та ротової порожнини, що включає в себе промивання теплою кип’яченою водою або спеціальними розчинами, прийом вітамінів, а також судинозвужувальних і муколітичних препаратів при кашлю та нежиті. Симптоматичне медикаментозне лікування призначається в залежності від індивідуальних особливостей перебігу хвороби.

Вакцинація є законним правом кожного й кожної з нас на захист від інфекцій, які можуть призвести до ускладнень або смерті.

Вакцинація — це також наш обов’язок: перед на­шими дітьми, рідними, громадою і всіма людьми, які мешкають в Україні. Захищаючи наших дітей і себе від небезпечних хвороб, ми водночас роби­мо внесок у захист України.

Зупинимо кір разом !!!     Вакцинуй свою дитину!

 

 

Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»      Галина Шишова

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net