logo Ukrainian flag
 
Профілактика дифтерії.

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка характеризується інтоксикацією, фіброзним запаленням мигдаликів, зіву, гортані, носа, а також шкіри, слизової ока, зовнішніх статевих органів.

Викликає захворювання дифтерійна паличка, на різних предметах (посуду, іграшках, ручках дверей, тощо) вона зберігає свою життєздатність до 15 днів. Джерелом інфекції являється хвора людина, або носій дифтерійної палички. Механізм передачі збудника дифтерії від людини до людини здійснюється повітряно-крапельним шляхом, та контактно-побутовим (через посуд, іграшки, брудні руки тощо). Інкубаційний період від 2 до 10 днів, в середньому 7 днів. В залежності від локалізації процесу і його важкості виділяють різні клінічні форми. Ускладнення – міокардити, враження нервової системи, нирок, пневмонії, від яких ймовірна смерть та інвалідність.

При появі ознак захворювання, яке супроводжується болем в горлі, підвищенням температури тіла та запаленням носоглотки, необхідно звернутися до лікаря, що дозволить на ранній стадії розпізнати дифтерію і почати своєчасне лікування.

Хворих на дифтерію, з підозрою на дифтерію, бактеріоносіїв токсигенних корінобактерій дифтерії госпіталізують в бокси, окремі палати інфекційного відділення.

Особи, які не щепленні проти дифтерії, можуть захворіти в будь якому віці.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії  - це щеплення. Імунізацію дітей проводять згідно Національного календаря профілактичних щеплень роблять вакциною АКДП у два місяці, у чотири місяці, у шість місяців та у 18 місяців, у 16 років вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів), потім  ревакцинацію дорослих здійснюють вакциною  вакциною АДП-М кожні десять років.

В  щепних кабінетах первинної ланки Донецької області є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії  у дітей та дорослих.

Імунізація важлива для зниження важкості перебігу захворювання, попередження летальних випадків, так і викорінення дифтерійної інфекції. Імунітет після щеплення стійкий, антитоксичний.

Запам’ятайте! Ваше здоров’я, а також здоров’я тих, хто поряд з Вами – у ваших руках. В усіх медичних закладах Донецької області чекають на Вас для проведення профілактичних щеплень.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net