logo Ukrainian flag
 
Трихінельоз та його профілактика.

Трихінельоз – гостре інвазійне захворювання, біогельмінтоз спричиняється трихінелами, супроводжується лихоманкою та алергічними проявами.

Даний гельмінт паразитує в організмі диких тварин (кабани, борсуки, ведмеді, лисиці, вовки), гризунів та домашніх тварин (переважно свиней). Основним джерелом зараження для людини є свині. Погіршенню епідемічної ситуації і поширенню трихінельозу сприяють: незадовільна ветеринарна експертиза свинячих туш, реалізація м’яса на стихійних ринках, незадовільний стан ринків, м’ясокомбінатів, незадовільна боротьба з гризунами.

Основним чинником підтримання інвазії серед природних джерел є хижаки, а також поїдання трупів інвазованих тварин. Збудник трихінельозу із організму тварин в навколишнє середовище не виділяється. Хвора людина для оточуючих є епідемічно безпечною. Збудник захворювання перебуває в м’ясі в інкапсульованому стані. Потрапляючи в організм людини чи тварини, капсули перетравлюються, звідти виходять личинки.

Зараження людини відбувається при вживанні в їжу м’яса або напівкопчених м’ясних виробів, які містять трихінели, частіше всього свинини або м’яса дикого кабана.

Клінічні прояви.

- головний біль,

- загальна слабкість,

- підвищується температура тіла до високих цифр, тривалістю від одного дня до 2-ох тижнів,

- турбує біль в м’язах: шиї, міжреберних, жувальних, литкових, спини,

- виникає набряк повік,

- одутлість обличчя,

- ознаки кон’юнктивіту,

- алергічний висип. Клінічні прояви утримуються упродовж 1-3 тижнів.

За тяжкого перебігу хвороби виникають різноманітні ускладнення: міокардит, пневмонія, рідше – менінгоенцефаліт, ураження печінки, нирок, які можуть призводити до летальних наслідків.

Заходи профілактики трихінельозу:

1. В приватному секторі категорично забороняється подвірний забій тварин без ветеренарно-санітарного контролю.

2. Забій свиней допускається лише на забійних пунктах і майданчиках під контролем ветпрацівника з обов’язковою трихінелоскопією (дослідження зрізів мяса та наявність личинок трихінел).

3. Категорично забороняється реалізація свинини, мяса диких тварин без клейма ветсанекспертизи.

4. Категорично забороняється купувати м’ясо в місцях несанкціонованої торгівлі.

5. Необхідно споживати м’ясо добре просмаженим або провареним. Термічна обробка м’яса проводиться упродовж 2,5-3 години.

5. В неблагополучних по трихінельозу населених пунктах повинна проводитись суцільна дератизація не менше 2-х разів на рік, очистка території від сміття, відлов бродячих собак та котів.

Бережіть своє здоров’я, своїх рідних та близьких людей.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net