logo Ukrainian flag
 
Ентеробіоз та його профілактика.

За 2022 рік на території обслуговування Слов’янській філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» зареєстровано 5 випадків ентеробіозу (інтенсивний показник – 3,18 на 100 тисяч населення). Серед інвазованих  діти (0-17) років. Незважаючи на невелику поширеність та вдавану «несерйозність» цієї інвазії, ентеробіоз зовсім не просте захворювання  і в задавнених випадках може дати важкі ускладнення (довготривалий розлад нервової системи, апендицит, енурез).

Ентеробіоз – це кишкова інвазія, що викликається гостриками. Довжина самки 9-12 мм, самця – 2-5 мм. Паразитують вони у людей будь-якого віку, але частіше у дітей. Чим більше гельмінтів паразитує в організмі людини, тим сильніше виражені ознаки захворювання.

Клінічні форми прояву ентеробіозу різноманітні по характеру і ступеню проявів, що залежить від інтенсивності інвазії, різних ускладнень та індивідуальних особливостей організму. Основною скаргою є свербіння в області ануса. Зуд часом буває настільки сильним, що позбавляє хворого сну, погіршує працездатність. Уражені гостриками діти часто неспокійно сплять, погано їдять, худнуть. При цій інвазії бувають болі в животі, послаблення стільця із додаванням слизу, а часом крові. Часто хворих турбує нудота, головний біль, запаморочення, роздратованість, порушення сну, втомлюваність.

Гострики живуть у кишківнику людини, але для відкладання яєць самки виходять з заднього проходу і відкладають яйця на шкірі. Кожна самка відкладає 10-12 тис. яєць, які дозрівають впродовж 5-6 годин і стають заразними. Виповзаючи назовні, гострики визивають сильний свербіж. При розчісуванні таких ділянок яйця гостриків потрапляють під нігті, а потім з немитими руками до рота – так настає повторне зараження. Потрапляють вони і на постільну білизну та одяг хворого, на оточуючі речі і залишаються заразними для оточуючих впродовж 10 і більше днів.

Живе гельмінт всього 1 місяць, а захворювання у людини може тривати роками, тому що при недотриманні правил особистої гігієни постійно відбувається повторне самозараження і інвазування осіб, що оточують хворого.

Щоб попередити ентеробіоз, необхідно дотримуватися певних правил гігієни:

– коротко стригти нігті;

– ретельно мити руки перед їжею та після відвідування туалету;

– не варто мати такі погані звички, як: гризти нігті, брати пальці до рота.

Хворому на ентеробіоз потрібно щоденно вранці та ввечері приймати гігієнічний душ, спати у власному ліжку, постільну та нижню білизну міняти щоденно та прогладжувати гарячою праскою.

Вологе прибирання житла потрібно робити щоденно, килими «прожарювати» на сонці, а в зимовий час їх можна виносити на мороз.

Дитячі пластмасові та гумові іграшки рекомендовано мити у гарячій воді з милом, а м’які віддавати в хімчистку або обробляти, як і килими.

Якщо в сім’ї є хворий на ентеробіоз, то усім членам сім’ї рекомендовано також пройти обстеження.

Тільки одночасне лікування усіх інвазованих при умові дотримання правил гігієни та рекомендацій лікаря може повністю позбавити від цього захворювання!

Будьте здорові!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net