logo Ukrainian flag
 
Профілактика ВІЛ/СНІДу серед дітей та підлітків.

Підліток – вже не дитина, але ще й не дорослий. Підлітковий вік – це період від 10 до 19 років, коли люди проходять стадії фізичного, психологічного та статевого дозрівання. В Україні чимало було зареєстровано випадків ВІЛ-інфекції  з них є діти та молодь у віці 10-19 років. Багато дітей у віці 10-14 років. Більшість з цих дітей мають вірус з самого народження; частина заразилася вже в підлітковому віці внаслідок незахищеного статевого акту або внутрішньовенного вживання наркотиків. Деякі з дітей отримали вірус внаслідок різних втручань (наприклад, внаслідок сексуального насильства, переливання крові) – нечасто, але це трапляється.

ВІЛ-інфекція – це стан , за якого в крові людини наявний вірус. ВІЛ-інфекція протікає протягом багатьох років. Якщо ВІЛ-інфекцію не лікувати, то через 6-10 (іноді до 20) років імунітет – здатність організму протистояти різним хворобам – поступово знижується і розвивається СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Потрапляючи в організм людини, він викликає смертельне інфекційне захворювання, назване прийнятим у міжнародній практиці терміном “ВІЛ-інфекція”. Хвороба протікає довго, має кілька стадій, останню з яких з різноманітними клінічними проявами позначають терміном “синдром набутого імунодефіциту” (СНІД). Термін “синдром” позначає сукупність симптомів хвороби. Тому в кожнім випадку ВІЛ/СНІДа відзначалася глибока поразка імунної системи, а саме її недостатність. У цьому випадку говорять про “імунний дефіцит”.

Наявні на сьогодні методи лікування дозволяють людині з ВІЛ-інфекцією (ВІЛ-позитивному/ній) зберігати нормальний рівень імунного захисту, тобто запобігають виникненню СНІДу протягом багатьох років. Таким чином, лікування надає ВІЛ-позитивній людині можливість прожити довге та повноцінне життя. Людина залишається ВІЛ-позитивною, але СНІД не розвивається. За умови лікування також знижується ризик передачі вірусу.

ВІЛ може передаватися через різні рідини організму інфікованих людей, такі як кров (використання наркоманами брудних шприців для ін’єкцій), грудне молоко,  вагінальні виділення, надання сексуальних послуг за гроші. ВІЛ також може передаватися від матері дитині під час вагітності та пологів. При звичайних повсякденних контактах, таких як поцілунки, обійми і потиск рук, або при спільному користуванні особистими предметами і вживанні продуктів харчування або води передача інфекції не відбувається.

Епідеміологи вважають, що за умови дотримання певних застережних засобів ВІЛ-інфіковані можуть бути повноцінними членами суспільства, практично без обмежень спілкуючись з оточуючими.

Епідемія не стоїть на місці, але й наука рухається вперед. І тільки знання можуть зупинити поширення ВІЛ.

Отже, захисти себе! Живи довго та якісно!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net