logo Ukrainian flag
 
Профілактика грипу та ГРВІ.

З настанням холодів, з погіршенням погодних умов загострюється ситуація з захворюваннями на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.

В зоні ризику є діти та особи старші 65-літнього віку. Гострі вірусні інфекції легко поширюються серед населення, як повітряно крапельним шляхом, так і контактно - побутовим шляхом. Захворювання, як правило, починається гостро з підвищення температури, кашлю, болем в горлі, болями у м’язах, суглобах, головним болем, значно рідше – блюванням, нудотою, болем у животі.

Сезонний грип передається легко, коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу потрапляють у повітря, їх  вдихає інша людина і зазнає впливу вірусу. Вірус може також поширитися через інфіковані вірусом руки. Для попередження поширення, люди під час кашлю повинні прикривати рота та носа хусткою та регулярно мити руки.

За 1 тиждень 2023р. на грип та ГРВІ серед населення Слов’янської, Миколаївської, Черкаської, Андріївської, Святогірської  ОТГ Краматорського району захворіла 91 особа, з них дітей віком від 0 до 17 років – 36 осіб, дорослих – 55 осіб. Показник захворюваність на грип та ГРВІ за 1 тиждень 2023р. складає 58,1 на 100 тисяч населення, що нижче епідемічного порогу на 88,0 та нижче попереднього тижня на 29,0%. Показник захворюваності серед дітей складає 143,6 на 100 тисяч населення, що нижче попереднього тижня на 25%.

За даними моніторингу щеплень проти грипу та ГРВІ, який здійснюють фахівці Слов’янської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», за 1 тиждень 2023 рік по Слов’янська ОТГ вакциновано 3 дорослих.

Вакцинація залишається найефективнішим засобом у профілактиці грипу та уникнення його тяжких ускладнень. Вакцинації потребує кожна людина, яка турбується про своє здоров’я і здоров’я оточуючих. Своєчасна вакцинація знижує захворюваність на грип у кілька разів, пом’якшує перебіг хвороби, скорочує її тривалість і запобігає ускладненням, зменшує ризик виникнення і загострення хронічних захворювань.

Отже, робити щеплення необхідно, тому що вакцина дозволяє створити імунітет та діє можливість бути готовим до боротьби з грипом.

Будьте здорові!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net