logo Ukrainian flag
 
Кір та його профілактика.

Кір — це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, яке дуже швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. До початку масової імунізації (1965—1967 рр.) в світі щорічно реєструвалося за різними даними від 130 млн. випадків кору і 8 млн. смертей, кожні 2-3 роки відбувалися епідемії. Останній спалах кору в Україні був зареєстрований протягом 2017—2019 років ,під час якого захворіло біля 150 тисяч українців. Сьогодні, нажаль, це захворювання не втрачає своєї актуальності, особливо під час війни на території нашої держави.

Єдине джерело інфекції — це хвора людина. Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Основними симптомами є підвищення температури, нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами.

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п’яти років. Серед ускладнень кору — запалення середнього вуха, дихальних шляхів, пневмонія, діарея, енцефаліт. Це захворювання може призвести навіть до смерті. Захворювання на кір під час вагітності також загрожує здоров’ю жінок — від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Специфічного лікування від кору не існує. Найкращий захист від цього захворювання – це вакцинація. В Україні використовується комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози в 12 місяців та в 6 років. Дуже важливо не відкладати щеплення. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, потрібно звернутися до лікаря і якнайшвидше надолужити пропущені щеплення. Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини.

Закликаємо батьків обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, студенти, освітяни і медики. Для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.

 

 

Зав. відділу моніторингу та реагування на небезпеки Маріупольського відділу                Тетяна ГОЛОЛОБОВА

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net