logo Ukrainian flag
 
Профілактика сальмонельозу!

Основними джерелами збудника інфекції є сільськогосподарські тварини та птиці. Найбільш епідемічно значущим джерелом збудника в даний час є кури, бройлери, велика рогата худоба та свині.

Найбільшу небезпеку сальмонельоз становить для дітей раннього віку та літніх людей, а також осіб з ослабленим імунітетом. Інфікована людина (особливо безсимптомний носій) становить особливу небезпеку в тому випадку, якщо вона має відношення до приготування та роздачі їжі, а також продажу харчових продуктів.

Інкубаційний період в середньому коливається від 6 годин до 7 днів. Зазвичай захворювання починається гостро, підвищується температура тіла, нудота, блювання, розлад стільця. Захворювання може протікати в стертій формі, реєструється безсимптомне носійство.

Основу профілактики сальмонельозу серед людей складають ветеринарно-санітарні заходи, спрямовані на забезпечення належних умов у процесі забою худоби та птиці, технології обробки туш, а також дотримання санітарного режиму на підприємствах харчової промисловості та громадського харчування.

Для профілактики захворювання необхідно дотримуватись наступних правил:

1. Своєчасно та ретельно мити руки з милом при поверненні додому, перед їжею, перед годуванням дітей, приготуванням їжі, після відвідування туалету, після догляду за тваринами.

2. Необхідно мити упаковки харчових продуктів перед їх розкриттям, так як це є одним з факторів, що сприяють виникненню захворювання.

3. Мити овочі та фрукти перед їжею.

4. Дотримуватися температурного режиму та термінів зберігання продуктів харчування в побутових умовах, насамперед кисломолочних, м'ясних, рибних.

5. Для дітей перших років життя важливо з метою профілактики гострих кишкових інфекцій регулярно прибирати приміщення, мити іграшки.

6. Не купуйте продукти в місцях несанкціонованої торгівлі або з рук, сумнівної якості, зі строком реалізації, що минув.

7. Купайтеся у спеціально відведених для цього місця. Не заковтуйте воду, купаючись у відкритих водоймах.

8.Вживайте з питною метою воду гарантованої якості (в т.ч. бутильовану).

9. Відокремлюйте сирі та готові харчові продукти. Для обробки продуктів (сирих та варених, овочів та м'яса) використовуйте окремі дошки та ножі.

10. Мийте курячі яйця перед використанням, не вживайте сирі та варіть їх не менше 5 хвилин після закипання.

11. Ретельно просмажуйте або проварюйте продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця. У процесі варіння (смаження) сальмонели гинуть, але пам'ятайте, що температура у всіх частинах харчового продукту повинна досягти не менше 80 ° С і підтримуватися на цьому рівні не менше 10 хв.

12. Правильно зберігайте харчові продукти (у холодильнику). Якщо приготовлені страви залишаються на наступний день, то перед вживанням їх необхідно піддати термічній обробці.

Якщо у Вас з'явилася клініка інфекційного захворювання (підвищення температури тіла, симптоми кишкової інфекції, катаральні явища та інше), то не займайтеся самолікуванням, а зверніться за медичною допомогою, щоб не перевести гостру форму захворювання в хронічну.

 

Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»               Галина Шишова

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net