logo Ukrainian flag
 
Вакцинація ефективно захищає від інфекційних захворювань!

Тривожність батьків за здоров'я та життя свого малюка перед початком вакцинації – нормальне явище. Діти піддаються більшому ризику захворювань, тому що їх імунна система менш зріла та менш здатна боротися з інфекцією.

Вакцинація - це спосіб захистити немовлят, дітей та підлітків від потенційно небезпечних захворювань, які можуть вимагати госпіталізації або навіть бути смертельними.

Вакцини містять ті ж антигени (або частини антигенів), які викликають захворювання. Наприклад, вакцина проти туберкульозу містить мікобактерії туберкульозу. Однак, антигени у вакцинах або вбиті, або ослаблені та не викликають хвороби. Проте, вони досить сильні для того, щоб імунна система почала виробляти антитіла. Завдяки щепленню діти можуть розвинути імунітет, не страждаючи від захворювань, які можливо попередити шляхом вакцинації.

На сьогоднішній день до Національного календаря щеплень входять 10 обов’язкових щеплень:

кашлюк;

дифтерія:

правець;

кір;

паротит;

краснуха;

туберкульоз;

гемофільна інфекція типу b;

поліомієліт;

гепатит В.

В більшості випадків потрібно робити кілька доз з певними інтервалами.

Після народження дитина отримує щеплення проти гепатиту В та туберкульозу. Зазвичай, їх роблять безпосередньо у пологовому будинку, якщо у немовля немає протипоказів.

У 2 місяці малюк отримує щеплення від шести інфекцій: гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції. Усі шість компонентів можуть входити до складу однієї дози комбінованої вакцини, або це можуть бути декілька вакцин.

У 4 місяці дитина отримує щеплення від п’яти інфекцій: дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції. Це може бути п’ятикомпонентна вакцина: від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції або це можуть бути декілька вакцин.

У 6 місяців малюк отримує щеплення від п’яти інфекцій: дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та від гепатиту В.

У 12 місяців дитину вакцинують від кору, паротиту і краснухи та роблять ревакцинацію від ХІБ-інфекції.

У 18 місяців дитині роблять ревакцинацію від дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту.

У 6 років, перед початком навчання, дитина отримує ревакцинацію від кору, паротиту і краснухи та  п’яту дозу вакцини від дифтерії, правця і поліомієліту.

У 14 років відповідно до Національного календаря щеплень потрібна чергова ревакцинація від поліомієліту, а у 16 років – чергова ревакцинація від дифтерії та правця.

Після 16 років ревакцинація від дифтерії і правця потрібна кожні 10 років.

Усі обов’язкові щеплення з Національного календаря фінансуються державою, централізовано закуповуються і постачаються до лікувальних закладів.

Дитину потрібно щепити перед початком відвідування дитячого садочка або школи!

Вакцинація безпечна та ефективно захищає від інфекційних хвороб!

 

Завідувач відділу імунопрофілактики   ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»             Галина Шишова
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net