logo Ukrainian flag
 
Імунопрофілактика пневмококової інфекції!

У всьому світі пневмококова інфекція — це одна з основних причин смертності серед дітей до 5 років. Згідно з оцінками ВООЗ, щороку у світі реєструють 1,6 млн летальних випадків внаслідок пневмококових захворювань, близько 50% з них – серед дітей до 5 років.

Пневмокок  є збудником низки пневмококових захворювань: бактеріемія, сепсис, менінгіт, пневмонія, бронхіт, гострий середній отит.

Улюблена локалізація пневмокока – верхні дихальні шляхи, носоглотка. Основний шлях передачі інфекції – повітряно-краплинний. Контактний шлях передачі інфекції дуже рідкісний: збудник має незначну стійкість у зовнішньому середовищі. Джерелами інфекції є хворі на різні пневмококові інфекції, та здорові носії.

Пневмококи малостійкі у зовнішньому середовищі. Гинуть від дії звичайних засобів дезінфікування, при t - 600 гинуть протягом 10 хвилин. Однак стійкі до висушування. У висушеному мокротинні зберігають життєздатність протягом 2 місяців.

Захиститися від захворювання можна за допомогою щеплень. Щеплення проти пневмококової інфекції не включено до обов'язкових профілактичних щеплень Національного календаря. Вони належить до рекомендованих щеплень. Наразі в Україні зареєстровано пневмококову вакцину виробників Великої Британії та Бельгії. Дітям вакцинацію проти пневмококової інфекції можна проводити одночасно з іншими вакцинами, передбаченими Календарем. Дорослі можуть щепитися можливо у будь-якому віці, особливо вразливими є особи похилого віку.

Захисти свою дитину  вакцинуй -  її від пневмококової інфекції!!!


Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»          Галина ШИШОВА
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net