logo Ukrainian flag
 
Профілактика поліомієліту.

Поліомієліт – це вірусне інфекційне захворювання, що уражує нервову систему і викликає повний параліч. Вірус проникає в організм через рот і розмножується в кишківнику. Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Вірус передається від людини до людини через брудні руки, предмети побуту, брудну їжу.

Поліовірус досить стійкий в умовах зовнішнього середовища: у молоці при температурі 18-200 залишається життєздатним протягом місяця; у воді виживає до 118 днів; у фекаліях виживає 3-4 місяці. Має високу стійкість до низьких температур, витримує заморожування. Має стійкість до відомих антибіотиків, хіміопрепаратів, витримує дію 70% спирту. Кип’ятіння вбиває вірус миттєво,  він гине під впливом ультрафіолетових променів.

Захворіти на поліомієліт може кожна не вакцинована дитина та доросла людина. Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті.

Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними:

- жодних симптомів — без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих;

- грипоподібні симптоми — лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання — протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус розповсюджується найактивніше, залишаючись непомітним через схожість з симптомами грипу;

- рухові розлади — сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.

Основним профілактичним заходом є специфічна імунопрофілактика.

Імунопрофілактика поліомієліту проводиться дітям з раннього віку в 2,4,6,18 місяців та в 6 і 14 років за згодою батьків інактивованою та живою поліомієлітними вакцинами.

Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) вводиться шляхом ін’єкції. Вона використовується для планової імунізації.

Жива поліомієлітна вакцина (ОПВ) – це дві рожеві краплі, які капають у рот. Вона використовується для зупинення спалахів захворювання та досягнення високого рівня захисту дітей на територіях, куди повернувся і де циркулює вірус, а також для проведення планової імунізації.

Інші заходи профілактики:

- вживання тільки доброякісної питної води;

- ретельне миття рук перед їжею, після відвідування туалету;

- миття овочів та фруктів перед вживанням;

- відмова від купання в забруднених водоймах;

- боротьба з мухами і захист від  них продуктів харчування;

- вживання молока в кип'яченому (пастеризованому) вигляді.

Будьте відповідальні за своє здоров’я та здоров’я своїх дітей. Попередьте захворювання, зробивши щеплення, щоб потім не лікуватись від страшної хвороби, яка викликає незворотні наслідки для організму!!!

 

Завідувач відділу імунопрофілактики  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»               Галина Шишова
 

ДОЦКПХ

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 096 264 93 12

+38 050 025 34 95

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net