logo Ukrainian flag
 
Профілактика педикульозу.

Однією з актуальніших проблем, що існують на даний час, залишається проблема педикульозу. В результаті бойових дій на території нашої країни існує ризик зараження педикульозом. Під час масової міграції населення люди вимушені перебувати в умовах великої скупченості  та  при цьому не мають можливості дотримуватись правил особистої гігієни. Такі умови  сприяють виникненню та розповсюдженню педикульозу.

Педикульоз - специфічне паразитування на тілі людини вошей, які живляться його кров’ю. На тілі людини паразитують три види вошей: головні, платтяні та лобкові. Вони проходять три стадії розвитку: яйце - гнида, личинка та статевозріла воша. Головні та платтяні воші є переносниками висипного та зворотнього тифу, волинської гарячки. Лобкова воша не має епідеміологічного значення, проте вона викликає велике непокоєння - свербіж.

Головна воша живе у волосистій частині голови, в основному на скронях, потилиці, тім’ї. Тривалість життя дорослих вошей - 27-30 днів. Самиця відкладає щоденно від 3 до 7 яєць, за все життя – від 38 до 120 яєць. Яйця біля кореня міцно зв’язані з волоссям за рахунок речовини, що виділяє самиця.

Платтяна воша живе в складках білизни та одягу, при великій кількості може селитися  в постільній білизні, носках та взутті. Самиця відкладає яйця купками до 10 на день, за все життя - 200-300 штук. Тривалість життя воші -34-46 днів. Яйця міцно з’єднані з тканиною.

Лобкова воша живе на волоссі лобка, бровах та інших волосистих частинах тіла.Самиця відкладає по 3 яйця в день, за все життя – 50 яєць. Тривалість  життя дорослих  вошей  біля 1 місяця.

З метою попередження виникнення та розповсюдження педикульозу необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, які включають в себе регулярне миття тіла, зміну білизни в цей же термін, а також по мірі забруднення з пранням, щоденне розчісування волосся, систематичне очищення верхнього одягу, головних уборів, дотримання чистоти.

У разі виявлення вошей необхідно проводити одночасне знищення їх як на голові, тілі людини,білизні та одязі на протязі доби.

Боротьба з вошами включає в себе  механічні,фізичні та хімічні методи.

Механічні методи проводяться шляхом вичісування волосся густим гребенем,обстригання або гоління. Перед вичісуванням волосся промивається теплим 5-10% розчином столового оцту, голову необхідно зав’язати хусткою або рушником від 30 хвилин до 1 години. Обстрижене волосся збирається на папір та спалюється.Хімічні методи включають в себе обробку педикулоцидами, які можна придбати в аптеках та використовувати згідно інструкції. Після обробки педикулоцидами волосся промивають столовим оцтом, потім проводять вичісування яєць вошей. Фізичні методи включають в себе камерний спосіб обробки, кип’ятіння та прогладжування.

 

Лікар – паразитолог Наталія ЧЕТВЕРИК
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net