logo Ukrainian flag
 
КАШЛЮК ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА.

Кашлюк – це гостра респіраторна інфекція, збудником якої є бактерія Bordetella pertussis. Захворювання передається від людини до людини. Основними симптомами є сильний нападоподібний кашель та загальна інтоксикація організму.

Найважче переносять це захворювання немовлята та діти до трьох років. Майже половина дітей до 1 року потребують госпіталізації. Значно легший перебіг має хвороба у дорослих та дітей старшого віку, але саме вони є носіями та поширювачами інфекції.

Головними ускладненнями кашлюку у дітей є: пневмонія, судоми, зупинка дихання у новонароджених, енцефалопатія, втрата свідомості, проблеми з сечовиділенням, різка та надмірна втрата ваги.

Симптоми кашлюку:

Як вказувалось вище, головний симптом захворювання – нападоподібний кашель, який може тривати більше двох тижнів.

Крім цього у дитини може спостерігатись:

  • свист під час вдихання;
  • напади блювання після нападу кашлю;
  • слабкість;
  • підвищення температури тіла.

Для підтвердження діагнозу проводять лабораторні дослідження: виявлення збудника в біологічному матеріалі та аналіз крові на антитіла до бактерії.

У разі підтвердження діагнозу проводять негайне симптоматичне та антибактеріальне лікування. При цьому антибіотики призначають незалежно від наявності щеплення проти кашлюка. У разі відсутності щеплення негайно проводять або продовжують вакцинопрофілактику.

Профілактика

Головною профілактикою кашлюку є вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей проти  кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Хворий на кашлюк є носієм збудника протягом 3-х тижнів після виявлення перших симптомів. Тому для запобігання розповсюдження хвороби хворий на кашлюк має залишатись на самоізоляції протягом цього терміну.

Тож пам’ятайте! Кашлюк – серйозне та небезпечне захворювання особливо для дітей до 1 року. Єдиним способом надійно захистити малюка від негативних наслідків – це щеплення.

БУДЬТЕ    ЗДОРОВІ!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net