Гострі кишкові інфекції – велика група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураження шлунково-кишкового тракту. В організм здорової людини збудники кишкової інфекції потрапляють через рот разом з їжею, водою, або через брудні руки.
Отримати дизентерію можна попивши некип’яченого молока (інфікованого збудником дизентерії) або поїсти зроблені з нього кисле молоко, сир або сметану. Кишкову паличку можна з'їсти разом з неякісним кефіром або йогуртом. Збудник стафілококової інфекції комфортно себе почуває в тортах з кремом. Збудники сальмонельозу потрапляють до людини через будь-які заражені продукти: куряче м'ясо і яйця, варену ковбасу, сосиски, погано промиті або вимиті брудною водою овочі , фрукти.
Хвороби, викликані збудниками кишкових інфекцій клінічно протікають досить типово. Захворювання зазвичай починається з погіршення самопочуття, підвищення температури, з'являється нудота, діарея, болі в животі, здуття.
Щоб вберегти себе від неприємних сюрпризів в літній період потрібно дотримуватися кількох важливих правил, які допоможуть вам не захворіти :
* мити руки з милом перед приготуванням їжі й безпосередньо перед її вживанням;
* не вживати немитих фруктів та овочів;
* не купувати їжу на стихійних ринках та в місцях не пристосованих для торгівлі;
* не пити сирої води, а тим більше води із сумнівних джерел водопостачання;
* дотримуватись термінів та температурного режиму зберігання харчових продуктів.
Якщо ви все ж таки захворіли (у вас нудота, блювота, пронос, біль у животі, слабкість), - не займайтеся самолікуванням, у цій ситуації єдиний порадник і рятівник для вас це ваш сімейний лікар.
Бережіть себе і будьте здорові.
Лікар з загальної гігієни Галина СКРИПКА |