logo Ukrainian flag
 
Профілактика гострих кишкових інфекцій у літній період.

Гострі кишкові інфекції – велика група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураження шлунково-кишкового тракту. В організм здорової людини збудники кишкової інфекції потрапляють через рот разом з їжею, водою, або через брудні руки.

Отримати дизентерію можна попивши некип’яченого молока (інфікованого  збудником дизентерії) або поїсти зроблені з нього кисле молоко, сир або сметану. Кишкову паличку можна з'їсти разом з неякісним кефіром або йогуртом. Збудник стафілококової інфекції комфортно себе почуває в  тортах з кремом. Збудники сальмонельозу  потрапляють до людини через будь-які заражені продукти: куряче м'ясо і яйця, варену ковбасу, сосиски, погано промиті або вимиті брудною водою овочі , фрукти.

Хвороби, викликані збудниками кишкових інфекцій клінічно протікають  досить типово. Захворювання зазвичай починається з погіршення самопочуття, підвищення температури, з'являється нудота, діарея, болі в животі, здуття.

Щоб вберегти себе від неприємних сюрпризів в літній період потрібно дотримуватися кількох важливих правил, які допоможуть вам не захворіти :

*  мити руки з милом перед приготуванням їжі й безпосередньо перед її вживанням;

* не вживати немитих фруктів та овочів;

* не купувати їжу на стихійних ринках та  в місцях не пристосованих для торгівлі;

* не пити сирої води, а тим більше води із сумнівних джерел водопостачання;

* дотримуватись термінів та температурного режиму зберігання харчових продуктів.

Якщо ви все ж таки захворіли  (у вас нудота, блювота, пронос, біль у животі, слабкість), - не займайтеся самолікуванням, у цій ситуації єдиний порадник  і рятівник для вас це ваш сімейний лікар.

Бережіть себе і будьте здорові.

 

Лікар з загальної гігієни        Галина СКРИПКА

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net