КІР — гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус кору, що передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік.
Вірус кору — надзвичайно заразний. Він швидко передається від інфікованої людини до здорової під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.
Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить та кашель, а також підвищується температура.
Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір. Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.
Сьогодні в Україні виріс ризик захворіти на кір. Особливо вразливою групою є невакциновані діти. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також входять до групи ризику. Тим більше, що у дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг ніж у дітей.
Ліків від кору не існує. Як немає і специфічного лікування від цієї недуги.
Єдиний спосіб, яким можна запобігти захворюванню – вакцинуватися проти кору. Двох доз вакцини вистачає, щоб сформувати в організмі специфічний імунітет.
Згідно з Українським календарем щеплень, першу дозу вакцини від кору вводять у 12 місяців. Ревакцинацію проводять у 6 років.
Імунізація є питанням національної безпеки та залежить від рівня охоплення щепленнями.
Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини!!!
Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Галина Шишова |