С наступом весни, настанням теплої пори року ми намагаємось проводити більшість вільного часу на природі. Це і прогулянки в парках та скверах, і виїзди за місто на пікніки, і туристичні походи, збирання грибів та ягід. Однак отримуючи задоволення від перебування на природі, ми маємо пам’ятати про існування загроз для нашого здоров’я.
Однією із таких загроз є трансмісивні інфекції – інфекційні хвороби, які передаються через укуси кліщів. Найбільш поширеною інфекцією, що передається через укуси кліщів є хвороба Лайма. Яка реєструється і у Донецькій області.
Нападам кліщів характерна сезонність. Їх перші укуси трапляються ранньою весною з пробудженням природи/березень/, а останні відбуваються глибокої осені/жовтень/. Максимум укусів припадає на період з середини весни до середини літа.
Укус кліща безболісний і абсолютно не відчувається. Кліщ встромляє в шкіру свої щелепи і одночасно виділяється слина, яка є анестетиком – знеболюючою речовиною. Саме тому укус кліща безболісний. Далі кліщ присмоктується хоботком до кровоносної судини і починає харчуватися. Зазвичай кліща знаходять до того, як він відпадає, тому головним симптомом укусу кліща буде сам кліщ.
Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду Борелія, які передаються при укусах іксодовими кліщами, вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру. Бути укушеним кліщем можна не лише в лісі, а й на дачі, в парку, від тварин і навіть від принесеного букета. А тому, вирушаючи на природу, подбайте про безпеку. Перед тим як вирушати до місцевостей, де можуть бути кліщі, постарайтеся захистити одягом усі відкриті ділянки тіла: одягніть сорочку з довгими рукавами, довгі штани (їх слід заправити в шкарпетки), капелюх, закрите взуття. Проводити під час прогулянки самота взаємо огляди через кожні 2 години. Використовувати репеленти – засоби, що «відлякують» кліщів . Препарати слід купувати в аптечній мережі . Наносити відповідно до інструкції. Повертаючись додому одразу необхідно змінити одяг, натільну білизну, ретельно оглянути ділянки тіла на наявність кліщів . Одяг і покривала, все випрати, випрасувати, оскільки лише витрушування одягу не позбавить від кліщів. Якщо разом з Вами на природі був Ваш чотирилапий улюбленець – його теж слід оглянути, перш ніж впустити в помешкання , для виявлення і видалення з них кліщів, що присмоктались. Що ж робити у випадку, якщо кліщ все ж таки присмоктався до шкіри?Звернутись до найближчого лікувального закладу для надання кваліфікованої медичної допомоги !
Будьте здорові! |