logo Ukrainian flag
 
Рекомендації щодо проведення дезінфекційних заходів для запобігання розповсюдження COVID-19.

Що робити для профілактики коронавірусу та зменшення ризику  його поширення? Насамперед бути свідомими: дбати про гігієну рук (мити руки з милом або протирати їх шкірними антисептиками після вулиці,чи відвідування туалету), приміщень (регулярне провітрювання, проведення вологого прибирання та дезінфекції), про чистоту речей, якими найчастіше користуєтеся (мобільного телефону, комп’ютера та ін..).

Дезінфекція поверхонь є надзвичайно важливою ланкою в профілактиці зараження коронавірусом, тому що при кашлі, чханні відбувається утворення аерозолів, що складаються із дрібних крапель слини, мікроорганізмів і вірусів. Аерозолі затримуються у приміщенні  до 30 хвилин і поширюються на відстань до двох метрів.

Профілактична дезінфекція поверхонь має проводитись систематично, не менше двох разів на день з використанням дезінфекційних або мийно-дезінфекційних засобів.  Під час прибирання знезаражують меблі, обладнання, крани і раковини, дверні ручки, підлогу. Знезараження проводять дезінфікуючим розчином методом дворазового протирання або зрошення.

Ці заходи необхідно проводити в місцях масового перебування людей,тобто в місцях ймовірної присутності джерела збудника, а саме:

- в транспортних засобах: дезінфекційну обробку необхідно проводити після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів. Протягом дня має проводитись вологе прибирання  громадського транспорту. Дезінфекції підлягають підлога, двері, поручні,  сидіння; кабіна водія

- в торгових центрах, супермаркетах, вокзалах, автостанціях та інших місцях масового скупчення людей: вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів має проводитись не менше двох разів на день з ретельним провітрюванням.

- в офісних приміщеннях деззасобами обов’язково мають оброблятися всі поверхні, до яких часто торкається велика кількість людей, а саме: ручки дверей, спинки стільців, ручки на дверцятах холодильника, стаціонарні телефони та інші пристрої спільного користування.

- у  під’їздах житлових будинків: прибирання та дезінфекція повинні проводиться щоденно: на сходових площадках і маршах, в ліфтах, в місцях перед сміттєпроводами та біля контейнерів для відходів, та в місцях догляду за домовим устаткуванням,  а саме поручнів, кнопок ліфтів, підвіконь, віконних огорож, сходів на горище, опалювальних приладів, поштових скриньок, електрощитових шафах.

Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби різних хімічних груп, що пройшли державну реєстрацію в установленому порядку та дозволені до використання в Україні. Реєстр дезінфекційних засобів, антисептиків  розміщується на офіційному веб-сайті МОЗ для вільного доступу.  Кратність використання деззасобів здійснюється у відповідності до Інструкції по застосуванню цих засобів. Склад діючих речовин  також зазначено в Інструкціях по застосуванню.

Проводити вказані заходи  потрібно з використанням засобів індивідуального захисту -  респіратор або медична маска, захисні окуляри, халат з довгими рукавами, гумові рукавички.

До дезінфекційних робіт  не  допускаються особи молодші 18 років, вагітні  та годуючи грудьми жінки, а також особи які мають протипокази по стану здоров’я.

Обираючи деззасоби для проведення заходів з метою недопущення поширення випадків COVID-19 надайте перевагу тим, в Інструкції по використанню яких передбачена чутливість до вірусів.  Рекомендується обирати препарати, які не пошкоджують об’єкти обробки, не мають різкого запаху, є безпечними для користувачів і навколишнього середовища, прості у приготуванні робочих розчинів та які б забезпечували якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину і нетривалому  часі експозиції.

 

Лікар з загальної гігієни          Галина СКРИПКА
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net