logo Ukrainian flag
 
Боротьба з туберкульозом

Перемога і поразка

За останніх 30 років в боротьбі з туберкульозом ми, з одного боку, отримали перемогу і, з іншого боку, потерпіли поразку: перемогу, тому що вченим вдалося розробити засоби для лікування і повного викорінювання цієї хвороби, а поразка - тому що ці засоби майже не застосовувалися.

У 70-і роки ХХ сторіччя Програми по профілактиці захворювання були припинені із-за досягнення мети і вчені та лікарі були готові приступити до вирішення нових завдань.

Чим викликано повернення?

Одна з причин в тому, що в 80-х роках профілактиці туберкульозу приділялася дуже мало уваги, інша причина - це зростаюче число бідних і голодуючих людей, що живуть в перенаселених містах.

Туберкульозом може захворіти будь-яка людина. У людини до збудника туберкульозу (паличка Коха) в досить значному ступені виражена природна стійкість. З великого числа людей, що інфікуються мікобактеріями туберкульозу, прогресуючим туберкульозом захворюють відносно небагато.

Лихо не приходить одне.

Серйозний неспокій викликає те, що туберкульоз вступив в смертоносний союз з ВІЧ, який послаблює опірність організму до захворювання туберкульозом. У здоровому організмі туберкульозні палички, що потрапили в організм, виявляються як би полоненими кліток - макрофагів. Імунна система (Т-лімфоцити) знешкоджує збудника туберкульозу

Туберкульозні палички можна порівняти з кобрами, що сидять в корзині з щільно закритою кришкою. Макрофаги - це корзина, Т - лімфоцити - кришка. Коли в організм потрапляє вірус СНІДУ, він відкриває кришки корзин. Палички Коха виявляються на волі і можуть безперешкодно вражати будь-який орган. За даними ВОЗ, до 2010 року 1,5 млн. захворіють туберкульозом з вини СНІДУ.

Туберкульоз, стійкий до ліків

Боротися з туберкульозом стає складніше ще і тому, що туберкульозні бактерії стають все більш стійкими до лікарських препаратів. Туберкульоз знову може стати невиліковний, як і до появи антибіотиків.

Якщо хворий вживає ліки не регулярно або обриває курс лікування, з'являються такі види туберкульозної палички, які неможливо знищити.

Зумійте зцілити себе!

Для зцілення необхідні об'єднані зусилля декількох чоловік. Одін з них - Ви. Якщо Ви чекаєте, що все улагодить Ваш доктор, то не сподівайтеся на зцілення! Він лише зможе допомогти Вам позбавитися від симптомів. Якщо ми не даємо нашому організму натуральну їжу, в якій він має потребу для здійснення процесів регенерації кліток, то на що ми можемо розраховувати? А додати сюди ще сигарети, алкоголь, наркотики, стреси, образи і вийде портрет ідеального кандидата на володіння всіма хворобами, що існують в світі. Важку хворобу хороша їжа лікує.

Твердження, що багаті, благополучні, такі, що добре харчуються і задоволені собою люди не хворіють на туберкульоз - міф. Свідоцтво тому - численні випадки захворювання в елітних кругах міста і області, а також довгий список знаменитостей; у різний час тих, що хворіли туберкульозом. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу (Микола Некрасов, Н. Добролюбов, І. Лєвітан, А Чехов, В. Авілов - актор кіно (1953 - 2004)).

Хворобу краще попередити, чим лікувати!

Найефективніші методи виявлення захворювання - це лабораторні дослідження мокроти хворих, флюорографія, рентгенографія легенів, туберкуліновая проба у дітей. Найефективніший захист наших дітей - це вакцинація БЦЖ. Вона запобігає гострим формам туберкульозу. БЦЖ діє саме більше впродовж 15 років. Це щеплення роблять тільки неінфікованим дітям.

Зупинимо туберкульоз разом!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net