logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 11.04.2022

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» в межах участі в роботі функціональної підсистеми медичного захисту інформує про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області станом на 11.04.2022.

Фахівці нашої установи, зокрема її відокремлені територіальні підрозділи (філії), продовжують здійснення завдань, наданих Міністерством охорони здоров’я України на особливий період.

За період активних військових дій у зв’язку з агресією РФ, на території області проведено лабораторних досліджень води питної:

- за санітарно-хімічними показниками - 516 проби води, зокрема  31 з них  в пунктах розміщення вимушено переміщених осіб з зони бойових дій,  відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 157 пробах, тобто 30%;

- за мікробіологічними показниками – 523 проби води питної, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 6, тобто 1,1%.

За останній тиждень (01-08.04.2022) проведено  лабораторних досліджень води питної:

- за санітарно-хімічними показниками - 65 проби води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 16 пробах, тобто 25%;

- за мікробіологічними показниками – 63 проби води питної, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 1 пробі, тобто 1,6%, перевищення зареєстроване в м. Селидове - загальні коліформи в 100см3 присутні при нормативному значенні – відсутність. Це пов’язане з тим, що питна вода  подається в місто без допоміжного обеззаражування, про що ми вже повідомляли разом з пропозиціями кип’ятіння води перед вживанням.

Невідповідність води питної нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками останнім тижнем визначена в містах Селидово, Добропілля. Відхилення результатів досліджень води питної від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною» пов’язані з переходом на резервне джерело водопостачання - Карлівське водосховище після пошкодження Донецької фільтрувальної станції: в питній воді продовжують фіксуватися перевищення по жорсткості - в межах 2,2-2,6 гранично-допустимих концентрацій (ГДК), сульфатам - 3,6 ГДК і сухому залишку в межах 2,4-2,5 ГДК. Така ж якість води спостерігалася і в м. Покровськ, але за останній тиждень в цьому місті дослідження не проводилися.

За результатами дозиметричного контролю груп функціонування нашої установи, гама-фон в Донецькій області за період 24.02-11.04.2022 знаходиться в межах природного рівня (дослідження проводяться 3 рази на добу).

Інформації від фахівців м. Маріуполь, Волноваха, Мангуш на теперішній час припинені у зв’язку з бойовими діями. Також зараз відсутня можливість проведення досліджень в Мар’їнкої філії (в м.Красногорівка, де розташована лабораторія, ведуться постійні обстріли, електропостачання та зв'язок не стабільні).

Спалахи гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь зараз на території області не реєструються.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net