logo Ukrainian flag
 
Щодо санітарно-епідемічної ситуації в Донецькій області станом на 13.06.2022.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» інформує про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області станом на 13 червня 2022 року.

На сьогодні лабораторний моніторинг продовжується на підлеглих територіях 9 з 14 філій нашої установи. Не здійснюється він через воєнні події та їх наслідки Мангушською, Волноваською, Лиманською філіями. В Маріуполі здійснюються тільки вимірювання гама-фону в пос. Сартана (Кальміуський район міста). Також лабораторні дослідження тимчасово припинені Мар¢їнською філією, лабораторія якої розміщена в Красногоровці і не може працювати через постійні активні обстріли.

Станом на 13 червня 2022 року ситуація у галузі громадського здоров’я в Донецькій області через активні бойові події напружена. Найважливішою проблемою у галузі громадського здоров’я є проблема з водозабезпеченням населення. І, перш за все, дотримання режиму обеззаражування води КП «Компанія «Вода Донбасу», яка склалася ще з середини квітня у зв’язку з не виконанням постачальником хлору та хлорвмісних реагентів договірних умов. Другою проблемою, яка несе ризик ускладнення епідситуації, є перебої або відсутність проточної води для населення. Без централізованого водопостачання залишаються мешканці м.м. Мар’їнка, Красногорівка, Курахове, Авдіївка Покровського району, м.м. Лиман, Слов’янськ, Святогірськ, Дружківка, Краматорського району, м.м. Торецьк, Сіверськ Бахмутського району, а також селищ, що розміщені рядом з вказаними містами. В м. Костянтинівка за інформацією місцевої адміністрації водопостачання надається з місцевих вододжерел, що складає приблизно 20% від потреби міста. У деяких районах міста Краматорська централізована вода відсутня, в окремих - надається за графіком. З перебоями надається вода ы в інші населені пункти Краматорського району. При відсутності централізованої води населення використовує воду з громадських та приватних колодязів, бюветів, бутильовану воду, придбану в торгівельній мережі або за рахунок гуманітарної допомоги, організовано та здійснюється підвіз води спец.автотранспортом.

Тобто на сьогодні в області задовільне здійснюється водопостачання тільки Селидове, Покровську, Добропілля та населених пунктів близько розташованих територіальних громад. Місця тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб продовжують роботу тільки в Курахово (привізна вода) та Бахмуті (централізована вода).

За останній тиждень (06.06-12.06.2022) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної:

  • за санітарно-хімічними показниками - 69 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 21 пробах, тобто 30,4% (у тому числі відібрано децентралізованої води 4 проби, із яких 3 проби з перевищенням нормативних рівнів (75%).
  • за мікробіологічними показниками – 74 проби води питної, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 5 пробах, тобто 6,7% (у тому числі відібрано децентралізованої води 4 проби, без перевищень нормативу).

Оцінка окремих параметрів води питної проводиться за новими вимогами, що надаються Державними санітарними нормами і правилами «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру», які затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України №683 від 22.04.2022. Незадовільність централізованій води новим ДСанПіН в останній тиждень має місце в м. Добропілля (по каламутності - 1,5 гранично-допустимої концентрації (ГДК), по сухому залишку - 2,4 ГДК), що пов’язано з природним складом води резервного джерела водопостачання, який задіяний - Карлівське водосховище.

Особлива увага приділяється нашими фахівцями моніторингу мікробіологічної безпеці питної води. За мікробіологічними показниками в останній тиждень реєструвалися перевищення в м. Покровську. Так, 8 травня в 100 см3 питної води були виділені коліформи (при нормі-відсутність), а 6.7,8,12 травня - в 100 см3 питної води були виявлені загальні коліформи і E.coli (при нормі-відсутність). Ця ситуація стала можливою через недолік рідкого хлору та хлорвмісних реагентів для обеззаражування води КП «Компанія «Вода Донбасу». Про результати досліджень для реагування проінформовані відповідні органи, служби, установи. Місця тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб продовжують роботу тільки в Курахово (привізна вода) та Бахмуті (централізована вода).

Щодо досліджень атмосферного повітря, то протягом останнього тижня інформацій щодо руйнування підприємств, установ, що могло би привести до забруднення атмосферного повітря хімічними речовинами, не отримували.

За результатами дозиметричного контролю груп функціонування (спостереження) нашої установи, гама-фон в Донецькій області за особливий знаходиться в межах природного рівня.

Інформація (Екстрені повідомлення) щодо спалахів, групових інфекційних хвороб, харчових отруєнь від закладів охорони здоров’я області протягом особливого періоду не надходила.

Підвищена увага через ризик ускладнення ситуації приділяється попередженню холери, у т.ч. за показниками проводиться лабораторний аналіз матеріалу хворих на гострі кишкові інфекції та стічних вод. За 1-ий тиждень червня в області зареєстровано хворих на гостри кишкові інфекції -11, 6 з них обстежені на холеру, результати негативні; досліджено 8 проб стічних вод, збудник, який здатен викликати захворювання, не визначений.

За 2-ий тиждень в області зареєстровано хворих на гостри кишкові інфекції -7, 5 з них обстежені на холеру, результати негативні; на наявність збудника холери досліджено 11 проб стічних вод, без знахідок.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net