logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 01.05.2023.

Епідемічна ситуація в області на минулому тижні залишалася стабільною, контрольованою, спалахи, групові захворювання на інфекційні хвороби не зареєстровані. Але ризики епідемічного ускладнення залишаються, оскільки через активні бойові дії зберігаються складні умови життєзабезпечення населення у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури. Так 27 квітня в черговий раз була знеструмлена Карлівська фільтрувальна станція, роботу якої вдалося відновити 28 квітня. 28 квітня у зв’язку з постійними обстрілами ворога та неможливістю  відновлення електропостачання, припинив  функціонування водогін в с. Ясна Поляна та с. Шахтарське Великоновосілківської ОТГ. Населення частини населених пунктів області не отримує централізовану воду або отримує з перебоями, іноді – вже тривалий час, що ускладнює умови життєдіяльності.

Населенням при відсутності централізованої подачі води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, ДСНС, волонтерами, гуманітарними місіями тощо. Триває робота з облаштування та введення в дію альтернативних джерел водозабезпечення. На минулому тижні із альтернативних джерел водопостачання фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» досліджено по 1 пробі води на санітарно-хімічні показники та мікробіологічні показники, відповідають нормативним вимогам. Загалом з початку 2023 року із альтернативних джерел водозабезпечення фахівцями установи досліджено 83 проби води на санітарно-хімічні і 48 проб на мікробіологічні показники, із яких відповідно 51 (61,4%) і 2 (4,2%) проб не відповідали встановленим нормативам; з урахуванням результатів досліджень вирішувалося призначення джерела – для питних потреб або технічних.

За останній тиждень (24.04-30.04.2023) фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання (мережі):

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 68 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 9, що становить 13,2%, це на 7,5% менше попереднього тижня. Невідповідність води встановленим санітарно-хімічним показникам вказаного тижня зареєстровано:

м. Добропілля, с. Нове Шахове із 8 досліджених проб 2 з перевищенням встановлених нормативів, а саме: рівень загальної жорсткості перевищував норматив у 1,8-2,1 рази, хлор залишковий (вільний, зв’язаний) відсутній.

м. Дружківка- із 9 досліджених проб 4 з перевищенням встановлених нормативів, а саме: рівень забарвленості перевищував норматив у 1,3 рази, концентрація заліза склала 1,75 ГДК (гранично-допустима концентрація).

м. Покровськ - досліджено 3 проби, усі з перевищенням встановлених нормативів, а саме: рівень забарвленості перевищував норматив у 2,4-2,5 рази, концентрація сухого залишку склала 3,8 ГДК, заліза загального-4,1 ГДК, хлор залишковий (вільний, зв’язаний) не визначений (відсутній).

За мікробіологічними показниками – досліджено 75 проб води, усі відповідають нормативним вимогам.

Результати досліджень аналізуються, надаються органам місцевого самоврядування, власникам установ, джерел нецентралізованого водопостачання тощо, при необхідності – з профілактичними пропозиціями. Продовжується плідна взаємодія з підприємствами водопостачання, Держпродспоживлужбою області, аналізуються і результати виробничого контролю води.

В області у зв’язку з початком весняно-літнього періоду активовані заходи профілактики ГКІ, у т.ч. здійснюються заходи дезінфекції об’єктів водопостачання, зокрема в населених пунктах, наближених до лінії фронту. Так на території м. Торецька, який тривалий час зазнає атак ворога та не має централізованої води, для дезінфекції альтернативних джерел водопостачання нашими фахівцями вже використано 11 110 таблеток «Aquatabs».

В деокупованих населених пунктах тривають відновлювальні роботи, але ворог періодично продовжує обстріли і після звільнення. Вже понад пів року мешканці Святогірська живуть без централізованого водопостачання. Щоб забезпечити їх водою, організували підвіз питної води. Інші населені пункти громади — це в основному селища, де люди мають власні колодязі. В громаді є і населені пункти, де вже було зроблене централізоване водопостачання через насоси, свердловини. Тобто за інформацією міської військової адміністрації, проблема з централізованим водопостачанням в громаді лише в Святогірську, але вже в процесі вирішення. Аби забезпечити умови для життя святогірців, які не хочуть евакуюватися, у місті облаштували вуличний санітарний комплекс, де можна безкоштовно прийняти душ, також відкрили соціальну пральню.

За результатами дозиметричного контролю установи гама-фон в Донецькій області знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 189 вимірів. Інформація щодо пошкодження, руйнування об’єктів хімічної інфраструктури не надходила.

Відділ моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ».

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net