logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 08.05.2023.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в регіоні, результати лабораторних досліджень.

Епідемічна ситуація в області на минулому тижні залишалася стабільною, контрольованою, спалахи, групові захворювання на інфекційні хвороби не зареєстровані. Але ризики епідемічного ускладнення залишаються у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури. Через активні бойові дії в регіоні частина населення досі не отримує централізовану воду або отримує з перебоями, іноді – вже тривалий час, що ускладнює умови життєдіяльності. В першу чергу це стосується населених пунктів, наближених до лінії фронту.

Населенням при відсутності централізованої подачі води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, ДСНС, волонтерами, гуманітарними місіями тощо. Триває робота з облаштування та введення в дію альтернативних джерел водозабезпечення. На минулому тижні із альтернативних джерел водопостачання фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» досліджено 10 проб води на санітарно-хімічні показники, всі з перевищенням нормативів та 3 проби на мікробіологічні показники, із яких 1 не відповідала стандартам. Загалом з початку 2023 року із альтернативних джерел водозабезпечення фахівцями установи досліджено 90 проб води на санітарно-хімічні і 51 проба на мікробіологічні показники, із яких відповідно 61 (67,8%) і 3 (5,9%) проби не відповідали встановленим нормативам; з урахуванням результатів досліджень вирішувалося питання призначення джерела – для питних потреб або технічних.

За останній тиждень (01.05-07.05.2023) фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання (мережі):

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 76 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 11, що становить 14,5%, це на 1,3% менше попереднього тижня. Невідповідність води встановленим санітарно-хімічним показникам вказаного тижня зареєстровано в Добропільській громаді, м.м. Дружківка, Покровськ, Селидове.

За мікробіологічними показниками – досліджено 76 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 3 пробах, що становить 3,9%. Невідповідність води встановленим санітарно-хімічним показникам вказаного тижня зареєстровано в м.м. Дружківка, Краматорськ.

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із громадських та приватних свердловин, колодязів, за зверненням власників) на минулому тижні досліджено:

За санітарно-хімічними показниками –13 проб води, із яких 12 (92,3%) мали перевищення встановлених нормативів. Невідповідність води встановленим санітарно-хімічним показникам цього тижня зареєстровано в м.м. Дружківка, Краматорськ, Костянтинівка.

За мікробіологічними показниками – досліджено 14 проб води, із яких 6 (42,9%) не відповідала встановленим нормативам в індивідуальних колодязях м. Краматорська.

За результатами дозиметричного контролю установи гама-фон в Донецькій області знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 190 вимірів. Інформація щодо пошкодження, руйнування об’єктів хімічної інфраструктури не надходила. Фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжуються дослідження стану атмосферного повітря. Протягом звітного тижня були проведені лабораторні дослідження 257 проб, із яких 11 (4,2%) не відповідали вимогам нормативного документа («Гігієнічних регламентів. Гранично-допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ №52 від 14.01.2020 року), але токсічні речовини не визначалися.

Результати досліджень, які не відповідають встановленим нормативам, відокремленими територіальними підрозділами нашої установи направляються для реагування органам місцевого самоврядування, зацікавленим службам, відомствам, надаються профілактичні пропозиції.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net