logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 10.04.2023.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області, оскільки через активні бойові дії зберігаються складні умови життєзабезпечення населення, напруженість та ризики ускладнення епід.ситуації у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури (підприємств водо-, газо- та теплопостачання, ліній електропередачі тощо).

За офіційною інформацією ДСНС, у м. Краматорську завершено заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла 4 квітня внаслідок підняття рівня води у р. Бичок. Фахівці нашої установи прийняли активну участь в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, продовжується обхід дворами територій, що були підтоплені, з метою виявлення наявності індивідуальних колодязів, тривають дезінфекційні заходи, надання населенню деззасобів, у т.ч. Оазіс та Акватабс, методичної допомоги щодо використання деззасобів. Оскільки за результатами досліджень води в окремих приватних колодязях на постраждалій території Краматорська визначається перевищення вмісту нітратів, організована роз’яснювальна робота, підготовлено 2 тематичні пам’ятки щодо шкоди перевищення нітратів в питної воді, методи усунення, профілактики метгемоглобінемії у дітей, які активно розповсюджуються серед населення для організації профілактичних заходів.

Продовжуються заходи щодо удосконалення виконання лабораторних досліджень в польових умовах при виникненні надзвичайних ситуацій. ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» передав Краматорській та Покровській районній філіям два прилади AquaSafe WSL5, які були отримані у вигляді гуманітарної допомоги від ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Ці прибори дозволяють виконувати експрес методами санітарно-хімічні і мікробіологічні дослідження якості питної води по загальному хлору, нітратам, нітритам, аміаку, каламутності та іншим речовинам, кишкової палички. Краматорська районна фі-лія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» під час роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації з використанням цього приладу успішно провела дослідження питної води з індивідуальних колодязів на подвір’ях що були підтоплені.

Епідемічна ситуація в області на минулому тижні залишалася стабільною, контрольованою, у зв’язку з надзвичайною ситуацією в місті Краматорську вона ретельно відстежувалася, але спалахи, групові захворювання на інфекційні хвороби не зареєстровані.

За останній тиждень (03.04-09.04.2023) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання:

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 91 проба води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 18 пробах, що становить 19,7%,

За мікробіологічними показниками – досліджено 96 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровано в 5 пробах, що становить 5,2 %

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із громадських та приватних свердловин, колодязів, за зверненням власників) на минулому тижні досліджено:

За санітарно-хімічними показниками –25 проб води, із яких 20 мали перевищення встановлених нормативів

За мікробіологічними показниками –22 проби води, із яких 16 мали перевищення встановлених нормативів.

Продовжуються дослідження стану атмосферного повітря, протягом звітного тижня були проведені лабораторні дослідження 133 проб, із яких 7 не відповідала вимогам нормативного документа («Гігієнічних регламентів. Гранично-допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ №52 від 14.01.2020 року): в зоні впливу автомагістралей м. Краматорська вміст вуглецю оксиду склав від 1,36 до 1,64 ГДК, фенолу-1,6 ГДК, формальдегіду-1,3 ГДК.

За результатами дозиметричного контролю нашої установи, гама-фон в Донецькій області з початку 2023 року, як і в 2022 році, знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 191 вимір.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net