Епідемічна ситуація на підконтрольної території залишається стабільною. Екстрені повідомлення щодо спалахів, групових інфекційних хвороб від закладів охорони здоров’я області протягом останнього тижня, як і особливого періоду, не надходили.
У зв’язку з активними бойовими подіями існують проблемами з газо-, тепло- електро- та водопостачанням населення, що викликає ризики ускладнення санітарно-епідемічної ситуації через проблеми життєзабезпечення населення. В громадах з відсутнім опаленням встановлюють генератори, безкоштовно доставляють паливну деревину, облаштовують пункти обігріву тощо. Всі міста облаштували пункти незламності.
Але завдяки активним військовим діям ситуація у галузі громадського здоров’я загострюється. Тільки за минулий тиждень внаслідок ворожих обстрілів сталися події, які негативно впливають на умови життєзабезпечення населення:
- серйозно пошкоджено обладнання Курахівської ТЕС внаслідок чого воно повністю відключена від енергосистеми; зупинка підприємства призвела до обмеження енерго- та теплопостачання у регіоні, аби не розмерзлася система опалення комунальники постраждалих міст злили воду з частини багатоповерхівок, люди залишилися без опалення, ремонтні роботи тривають щодобово, підключення до тепла поступово відновлюється (Краматорськ, Слов’янськ тощо);
- в котрий раз відбулося знеструмлення Карлівської фільтрувальної станції, 5 грудня о 20.20 годині водопостачання з ФС Білозерського, Білицького, Гірника, Мирнограда, Новогродівки, Покровська, Селидового, Українська, Добропілля зупинене.
В регіоні тривають щоденні роботи з ремонту ЛЕП. Тільки за 10 грудня спеціалістам ДТЕК Донецькі електромережі вдалося відновити електропостачання для шести населених пунктів на Донеччині, знеструмлених через бойові дії, але без світла залишаються 96 населених пунктів. Але атаки на електромережі продовжуються. В ряді населених пунктів зараз уже не діють віялові відключення, є лише аварійні. Відсутність електроподачі загострює також і без цього складну ситуацію з водопостачанням регіону. На території Донеччини без централізованого водопостачання або з перебоями її подачі продовжує залишатися частина населених пунктів. Також окремі населені пункти області отримують централізовану воду не стабільно, за графіком, періодично бувають відключення централізованої подачі для ремонтів системи після ворожих ударів. Для водозабезпечення населення якісною та безпечною питною водою завдяки органам влади обласного та місцевого рівня, зацікавлені служби та відомства за допомогою гуманітарних місій та організацій, меценатів, водоканалів інших міст країни постійно здійснюються необхідні заходи: придбаються дезінфекційні засоби для обеззараження води, водовози, автоцистерни для її підвозу, встановлюються баки, пункти розливу води, використовуються облаштовані альтернативні джерела водозабезпечення населення, обладнуються установки для очищення води, тривають дезінфекційні заходи тощо. Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжують плідну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо альтернативних джерел водопостачання. Загалом в особливий період з альтернативних об’єктів питного призначення нашою установою було досліджено 128 проб води на санітарно-хімічні показники, із яких 77 (60,2%) не відповідали встановленим нормативам та 147 проби води на мікробіологічні показники, із яких не відповідали встановленим нормативам 33 (22,5%). Також питна вода населенню при необхідності доставляється працівниками ДСНС, волонтерами, гуманітарними місіями. Знаходять і інші рішення: у Новогродівці працює мобільний генератор, який підвозять до багатоповерхівок, щоб підключити до свердловин, коли немає електрики, завдяки чому люди мають змогу набрати води. 05.12.2022 відновлено водопостачання до с. Ганнівка Добропільської ТГ, вода почала подаватися з розконсервованої свердловини Добропільського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу». Вода в м. Білицьке, сел. Водяне, Світле, Красноярське Покровського району подається з альтернативного джерела, яке розташоване в сел. Водяне.
За останній тиждень (05.12 - 11.12.2022) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної із систем централізованого водопостачання (розподільча мережа): за санітарно-хімічними показниками – досліджено 45 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 5 пробах; за мікробіологічними показниками – досліджено 43 проб води, без відхилень від нормативу.
За даними, які нам надаються Держпродспоживслужбою, мікробіологічні дослідження централізованої води питної, які здійснюються підприємствами водопостачання в межах відомчого контролю, без відхилень від нормативних вимог.
Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із приватних свердловин, колодязів за зверненням власників): за санітарно-хімічними показниками – досліджено 15 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 6 пробах; за мікробіологічними показниками – досліджено 15 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 1 пробі.
Власникам приватних джерел нецентралізованого водозабезпечення надавалися рекомендації з покращення якості води, проводилися дезінфекційні заходи. Результати досліджень доводяться до відома органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, територіальних органів Держпродспоживслужби.
Щодо досліджень атмосферного повітря, то протягом останнього тижня нашими фахівцями були проведені лабораторні дослідження 30 проб, без перевищень нормативів. За результатами дозиметричного контролю груп функціонування (спостереження) нашої установи, гама-фон в Донецькій області протягом особливого періоду знаходиться в межах природного рівня. |