logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 13.02.2023.

За підсумками минулого тижня епідемічна ситуація на підконтрольної території залишається стабільною, спалахи інфекційних хвороб не зафіксовані. Але на Донеччині ворог продовжує активні бойові дії, що призводить до продовження руйнування, пошкодження підприємств водо-, газо- та теплопостачання, ліній електропередачі. Тому ризики ускладнення епідемічної ситуації через проблеми з життєзабезпеченням населення залишаються. За інформацією голови Донецької обласної військової адміністрації, на початку опалювального сезону на контрольованій частині Донеччини залишалось 350 тисяч людей. Проте після того, як вдалось відновити газопостачання, люди стали повертатись, і останнім часом в регіоні мешкало пів мільйони людей. Але після того, як ворог масоване обстріляв Краматорськ та інші населені пункти в відносному тилу, евакуаційні рухи прискорились.

На минулому тижні ворожі напади на об’єкти цивільної інфраструктури, у т.ч. критичної, продовжилися. За інформацією АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було пошкоджено 48 метрів газопроводу, 35 метрів - зруйновано. Минулого тижня фахівці підприємства завершили відновлювальні роботи на ділянці м. Дружківка, наразі мешканці міста забезпечені газом повністю. Загалом за період з 30 січня по 5 лютого газовики відновили постачання «блакитного палива» до 1187 абонентів Донеччини, усього від початку відновлювальних робіт під'єднано 223 440 абонентів. Аварійно-ремонтні бригади ДТЕК Донецькі електромережі відновлюють електропостачання населених пунктів області, але станом на 12.02.2023 через постійні обстріли без світла поки що залишаються 110 населених пунктів, де фахівці енергокомпанії не мають доступу до проведення робіт.

Також минулого тижня у зв'язку з аварійною ситуацією, викликаної бойовими діями, було знеструмлено I, II підйоми Карлівської насосної станції, в результаті чого з 10:45 8 лютого фільтрувальна станція припиняла роботу. Відновлення сталося 11 лютого, комунальники КП «Покровськводоканал» 12 лютого після опресування водоводів «Західний» та «Північний» почали подавати воду на підвищувальні насосні станції м. Покровська, вода поступово заповнює систему міста, але через порив на водогоні в м. Селидове та м. Новогродівка вода на вказані міста на даний час не подається. Також з 08.02.2023 було припинено подачу води через Білокузьмінівський водовод до м. Костянтинівка, без централізованого водопостачання залишалося декілька мікрорайонів міста, але ремонтні роботи вдалося швидко провести та подати абонентам воду. 10.02.2023 з 8-00 до 16-00 припинялася робота фільтрувальної станції в м. Краматорську у зв’язку з пошкодженням водоводу технічної води, яким вода з каналу Сіверський Донець-Донбас подавалась на фільтрувальну станцію.

Через пошкодження критичної інфраструктури найбільш складна ситуація в області, яка має негативний вплив на життєзабезпечення населення та несе ризики епідемічного ускладнення, склалася з постачанням якісної та безпечної питної води. На території Донеччини без централізованого водопостачання або з перебоями її подачі продовжує залишатися значна частина населених пунктів.

Населенням при відсутності централізованої подачі води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, волонтерами, гуманітарними місіями тощо. Активно ведуться і не припиняються роботи з облаштування альтернативних джерел водопостачання. Так в м. Покровську продовжуються роботи по реалізації проектів альтернативного водопостачання, заплановано буріння 36 свердловин у різних частинах міста, у т.ч. і у Старостинському округу. В Костянтинівській громаді на минулому тижні додався ще один пункт, де щоденно можна набрати очищену питну воду (будівля ЗДО №4 «Попелюшка»), також очищену воду можна брати і в будівлі школи мистецтв. Питна вода з свердловин в указаних установах має 7 ступенів очистки та надається у ємності споживачів.

Продовжуються заходи з покращення роботи підприємств водопостачання: поповнення обладнання, встановлення генераторів, ремонтні роботи тощо. Добропільське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу  на даний час проводить ремонтні  роботи по заміні 700 м водоводу на ділянці від водозабору «Золотий колодязь» до м. Добропілля. В с.с. Дорожне, Нове Шахово Шахівської громади вода завозиться  в водонапірні башти з джерела питного водопостачання с. Никанорівка (шахтний колодязь). На минулому тижні КВП «Краматорський водоканал» встановив нові засувки на каналізаційній станції та очисних спорудах підприємства, заміна деталей здійснюється завдяки наданій підприємству гуманітарній допомозі Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжують плідну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо альтернативних джерел водопостачання, за результатами лабораторних досліджень визначалося їх призначення: частина використовується для питних потреб, частина – для технічних. З початку 2023 року з альтернативних об’єктів водозабезпечення нашою установою було досліджено 29 проб води на санітарно-хімічні показники, із яких 21 (72,4%) не відповідали встановленим нормативам і 16 проб на мікробіологічні показники, із яких 11 (68,7%) були нестандартними.

За останній тиждень (06.02-12.02.2023) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання:

- За санітарно-хімічними показниками – досліджено 50 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 20 пробах, що становить 40%.

- За мікробіологічними показниками – досліджено 50 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 3-х пробах, що становить 6%.

Наша установа працює в плідної взаємодії з Держпродспоживлужбою області, аналізуються і результати виробничого контролю води. За останній тиждень станом на 09.02.2023 (інформація від Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області) виробничий контроль перевищень по мікробіологічним показникам не реєстрував, по санітарно-хімічним показникам із 209 досліджених проб не відповідали вимогам 59 (28,2%).

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із громадських та приватних свердловин, колодязів, за зверненням власників) фахівцями нашої установи досліджена вода з приватної  свердловини, за мікробіологічними показниками – відповідає вимогам (досліджена 1 проба), за санітарно-хімічними показниками –встановлено перевищення нормативів.

Опалювальний сезон з початку листопаду здійснюється у 15 громадах Донецької області, ще у 10 громадах - часткове опалення у соціальних об'єктах, мешканці 11 територіальних громадах, які наближені до лінії фронту і де у зв’язку з цим відсутня можливість ремонтних робіт, залишаються без газу та централізованої подачі тепла. На минулому тижні в м. Курахове знову відключене централізоване опалення через несправність технологічного обладнання на Курахівській ТЕС, ЗОЗ, заклади освіти, приватні будинки опалюються твердим паливом або електроприладами. В громадах з відсутнім централізованим опаленням продовжують встановлення генераторів, населенню безкоштовно доставляють паливні брикети, «буржуйки», вугілля, дрова, закупають електрообігрівачі тощо. Минулого тижня Донеччина одержала від Благодійного фонду «Возз'єднання» та Tulcea Humanitarian Logistics Hub 30 генераторів. Всі міста регіону облаштували пункти незламності.

В самому великому місті області на підконтрольної території області - м. Краматорську - закінчено відновлення газопостачання приватних будинків міста, добігає завершення відновлення газопостачання багатоповерхівок. Підприємство «Краматорськтеплоенерго» отримало від UNICEF Ukraine генератори, які дозволять забезпечити мешканців міста теплом в умовах відключення світла.

У звільнених населених пунктах Святогірської громади продовжують відновлювати зруйновану інфраструктуру.

Найбільш напружені бої на території області зараз точаться в Бахмуті, Вугледарі, Авдіївці, Мар’їнці та поряд розташованих населених пунктах, що призводить до гуманітарної кризи в них. Тривалий час живуть в стані складної гуманітарної ситуації мешканці Бахмуту. За інформацією голови Донецької обласної військової адміністрації, у Бахмуті залишається близько 6200 жителів із приблизно 73 тисяч, які проживали у місті до початку повномасштабного російського вторгнення, у т.ч. 160 дітей, але від евакуації відмовляються. З 10 лютого в місті залишилося лише 5 працюючих магазинів: один продуктовий, два магазини змішаного асортименту, один магазин господарчих товарів та автомагазин. В місті відсутні газ, централізована вода, проблеми зі світлом. Населенню надається гуманітарна допомога, облаштована свердловина, пункти незламності.

Значних руйнувань зазнали заклади освіти і охорони здоров’я області. За інформацією Департаменту освіти ОДА на сьогоднішній день кількість закладів освіти, що пошкоджені та зруйновані окупантами, досягла 707, у тому числі – 294 заклади дошкільної освіти (з них повністю зруйновано 16), 311 загальної середньої освіти (повністю зруйновано – 31), професійно-технічної освіти – 29, вищої і передфахової – 41. Зазнала руйнування і медична сфера Донеччини. За інформацією Департаменту охорони здоров’я ОДА, загалом в результаті бойових дій, що ведуться російською федерацією на території області, пошкоджень зазнали 85 закладів охорони здоров’я та три медичні фахові коледжі. Повністю зруйновані 24 заклади охорони здоров’я (19 з них – це лікувально-профілактичні заклади, які надають вторинну та спеціалізовану допомогу, а ще 5 – центри надання первинної допомоги). Частково пошкоджені - 61 заклад охорони здоров’я. Загальна кількість зруйнованих в області з 24 лютого 2022 року об’єктів медичних закладів державної, комунальної та приватної форми власності вже досягла 211, з них 76 об’єкти первинної медичної допомоги (амбулаторії, ФАПи, ФП), 135 – вторинної та спеціалізованої медичної допомоги (у тому числі пункти базування, станції швидкої медичної допомоги). Тільки 58 із загальної кількості будівель та споруд, що зазнали руйнувань різного ступеня, підлягають відновленню. Стосовно 153 зробити висновок щодо можливості відновлення наразі неможливо у зв’язку із тим, що об’єкти знаходяться на окупованих територіях та у безпосередній близькості до лінії фронту. На підконтрольній території Донецької області на сьогоднішній день продовжують функціонувати 83 заклади охорони здоров’я, з них 27 центрів первинної медико-санітарної допомоги (один з яких частково переміщений), 29 ЗОЗ вторинного рівня (чотири частково переміщені до інших областей України) та 27 спеціалізованих закладів (один частково переміщений). 9 закладів охорони здоров’я продовжують функціонувати у інших регіонах після переміщення з окупованих територій та зони активних бойових дій, передислоковані заклади продовжують надавати медичну допомогу населенню області з числа внутрішньо переміщених осіб за місцем розташування.

Щодо досліджень атмосферного повітря, то протягом останнього тижня нашими фахівцями були проведені лабораторні дослідження 66 проб, без перевищень встановлених нормативів. За результатами дозиметричного контролю нашої установи, гама-фон в Донецькій області з початку 2023 року, як і в 2022 році, знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 190 вимірів. Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжують санітарно-освітні, дезінфекційні заходи, минулого тижня була проведена профілактична дезінфекція 16 громадських колодязів у с. Андріївка та 4 сільських водопроводів (с.с. Андріївка, Сергіївка, Роганське Краматорського району).

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net