logo Ukrainian flag
 
Стан забруднення атмосферного повітря у лютому 2023 року на території Донецької області.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ  МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» здійснює моніторинг стану атмосферного повітря в населених пунктах Донецької області. Відбір проб атмосферного повітря  здійснюється філіями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ» згідно з «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2023 рік».

У звя’зку з проведенням бойових дій та небезпекою для фахівців лабораторні дослідження стану атмосферного повітря на стаціонарних постах у лютому 2023 року філіями установи (Торецькою, Бахмутською та Костянтинівською)   не проводилися. Слов’янською філією у м. Слов’янськ на  стаціонарному посту спостереження за станом атмосферного повітря  у лютому  досліджено 80 проб повітря, перевищення ГДК не  виявлені.

У лютому поточного року лабораторні дослідження проб атмосферного повітря проводили Краматорська  районна філія та Костянтинівська,  Добропільська, Слов’янська філії  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ».

За лютий 2023 року всього досліджено 345 проб атмосферного повітря, забруднення хімічними речовинами вище нормативного рівня не зареєстровано (у січні 2023 року відхилення також не реєструвалися). Лабораторні дослідження повітря здійснювалися: під факелом викидів забруднюючих речовин в повітрі (максимально разові концентрації) у зонах впливу  промпідприємств, звалищ, автомагістралей, у житловій зоні.

Дослідження забруднення хімічними речовинами атмосферного повітря виконані Краматорською районною філією, у місті Краматорськ досліджено 75 проб, Костянтинівською філією у місті Костянтинівка досліджено 120  проб, Добропільською філією у місті Добропілля - 64 проби, Слов’янською філією у місті Слов’янськ - 86 проб. За результатами досліджень вміст шкідливих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі  не перевищував гранично-допустимих концентрацій відповідно вимогам «Гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ №52 від 14.01.2020 року.

Бережіть себе, будьте здорові !

 

Лікар з комунальної гігієни  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»  Ірина Галдєєва

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net