logo Ukrainian flag
 
Санітарно-гігієнічна ситуація у Донецької області станом на 14.08.2022 року.

За останній тиждень (08.08-14.08.2022) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної:

За санітарно-хімічними показниками

-  по централізованому водопостачанню - 42, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 16 пробах, тобто 38,1%, в порівнянні з минулим тижнем кількість досліджень з відхиленнями від нормативних вимог зменшилося  на 11,9%;

-  по децентралізованому водопостачанню - 23 проб, із яких 20 з перевищенням нормативних вимог, тобто 87%, в порівнянні з минулим тижнем процент відхилень зменшився на 1,2% (артезіанські свердловини, колодязі приватного сектору).

Невідповідність води нормативним показникам ДСанПіН «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру», що затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України №683 від 22.04.2022 по централізованому водопостачанню реєструвалась за наступними показниками:

в м. Добропілля:

- каламутність - від 1,4 гранично - допустимих концентрацій (ГДК) до 1,8 ГДК (в порівнянні з минулим тижнем зберігається практично колишній рівень перевищень);

-  забарвленість – від 1,03 до 1,1 ГДР (гранично-допустимий рівень);

-  загальна жорсткість – 2,3 ГДК;

- сухий залишку – 2,1-2,6 ГДК (в порівнянні з минулим тижнем зберігається практично колишній рівень перевищень) (у тому числі і в селах: Світле, Красноярське, Новий Донбас, Шевченко Світлівського старостівства Добропільської об’єднаної територіальної громади);

в м. Покровську:

- забарвленість - від 1,1 до 1,2 ГДР (в порівнянні з минулим тижнем зберігається практично колишній рівень перевищень);

- сухий залишок - 2,7 ГДК (в порівнянні з минулим тижнем зберігається колишній рівень перевищень).

Щодо децентралізованого водопостачання, то перевищення нормативів спостерігалися за наступними показниками:

в м. Дружківка (із 9 відібраних проб-9 з перевищенням ГДК):

- загальна жорсткість - від 1,4 до 2,1 ГДК;

- нітрати - від 1,3 до 1,7 ГДК;

- хлориди - від 1,1 до 3 ГДК;

- сульфати – 3,6 ГДК;

в с. Світле, с. Шевченко, с. Красноярське Світлівського старостівства Добропільської об’єднаної територіальної громади (із 10 відібраних проб-10 з перевищенням ГДК):

- загальна жорсткість - від 2,1 до 3,9 ГДК;

- сухий залишок - від 1,7 до 2,7 ГДК;

- сульфати – від 2,0 до 3,7 ГДК;

- нітрати від 1,1 до 6,1 ГДК (окрім с. Шевченко)

в м. Новогродівка

- загальна жорсткість – 1,3 ГДК;

Висновок: Воду такого хімічного складу використовувати для питних цілей і приготування страв тривалий час не рекомендовано через потенційний ризик виникнення захворювання нирок, шлунково-кишкового тракту, алергії та інше. Така вода розцінюється як «технічна» і потребує додаткового очищення.

Про якість води, що надається наразі в ряді населених пунктів, фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» разом з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування продовжують інформувати населення, надаються рекомендації, у т.ч. по обробці води в домашніх умовах, підготовлені пам’ятки. Благодійники, міжнародні організації і меценати продовжують надання підтримки населенню, у т.ч. надаються реагенти для домашнього обеззаражування води. Долучилася до цій роботи і ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», яка отримала засобі дезінфекції води ОАSIS та Aquatabs. На теперішній час, в плідній взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, визначені місця першочергового їх застосування та проводиться передача цих засобів де це потрібно.

Особливу настороженість викликає визначення минулого тижня не відповідності питної води встановленим нормативам за мікробіологічними показниками: з мереж централізованого водопостачання відібрано 48 проб питної води, із яких 7 з перевищеннями нормативів, що становить 14,6%, в порівнянні з минулим тижнем перевищення зросли на 1,3%. Практично 85,7% перевищень реєструвалися в пробах питної води в м. Краматорську, а саме по загальним коліформам (в 100см3-присутні, при нормі-відсутність) і 14,3% в розподільчій мережі м. Новогродівка, а саме по загальним коліформам (в 100см3-присутні, при нормі-відсутність) і E.coli (в 100см3-присутні, при нормі-відсутність).

По децентралізованому водопостачанню на дослідження минулого тижня відібрано 24 проби, з відхиленнями від нормативних вимог - 8, що складає 33,3%, в порівнянні з минулим тижнем кількість відхилень збільшилася на 26,6%. Невідповідність показників ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". зареєстровано в м. Новогродівка (виявлені загальні коліформи і E.coli в 100см3-при нормі відсутність), м. Дружківка (епід.вогнище, артсвердловина виявлені в 100см3 ентнерококи, при нормі відсутність), с. Світле, с. Шевченко Світлівського старостівства Добропільської об’єднаної територіальної громади (виявлені загальні коліформи в 100см3-при нормі відсутність).

Щодо досліджень атмосферного повітря, то протягом останнього тижня нашими фахівцями були проведені лабораторні дослідження 179 проб, без перевищень.

За результатами дозиметричного контролю груп функціонування (спостереження) нашої установи, гама-фон в Донецькій області протягом особливого періоду доки знаходиться в межах природного рівня. Останніми днями групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю за завданням МОЗ України працюють в підвищеному режимі готовності через потенційно загрозливу ситуацію, що спостерігається на Запорізькій АЕС через обстріли ворога.

Фахівці нашої установи активно продовжують профілактичну роботу та санітарно-освітні заходи.

 

 

ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»

Білоусова

Лещенко

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net