logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 16.01.2023.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області, оскільки через активні бойові дії вона зберігає напруженість та ризики ускладнення.

За підсумками минулого тижня епідемічна ситуація на підконтрольної території залишається стабільною, спалахи інфекційних хвороб не зафіксовані. Але ризики ускладнення епідемічної ситуації через проблеми з життєзабезпеченням населення залишаються. В частини населених пунктів області через руйнування ворогом критичної інфраструктури вже тривалий час відсутні або нестабільні подача води, електроенергії, газу, зв'язок, що ускладнює умови життєзабезпечення населення та має ризики епідеміологічного ускладнення. Постійних обстрілів зазнають лінії електропередачі. Минулого тижня вновь неодноразово була обстріляна ворогом Донецька область. В результаті обстрілів території Курахівської громади мешканці селищ Острівське, Вовчанка, смт.Іллінка, Гостре, Курахівка та м. Гірник залишаються без електропостачання. Був частково пошкоджений каналізаційний колектор в Кураховому. Через пошкодження, які сталися внаслідок обстрілів попереднього тижня, Курахівська ТЕС наразі працює не на повну потужність, задіяний тільки один блок ТЕС. Опалення у квартирах жителів багатоповерхівок Курахового не вимикають, проте нагріти воду в системі до належної температури наразі неможливо. Проблеми з опаленням у місті тривають з 7 січня, загалом у місті Кураховому понад шість тисяч людей живуть в оселях із централізованим теплопостачанням, які вимушені перебувати в майже в неопалювальних квартирах.

Проблеми електроподачі загострюють і без цього складну ситуацію з водопостачанням регіону. 15 січня в котрий раз знеструмлена Карлівська фільтрувальна станція, без централізованого водопостачання залишалося населення Селидівської, Покровської та частина Добропільської громад, на теперішній час водопостачання ще не відновлено. Необхідно зазначити, що тривалий час від насосної першого підйому працює тільки один водовід, другий розбитий – потребує ремонту, із-за бойових дій зараз розпочати ремонтні роботи немає можливості.

Внаслідок обстрілів з боку російського агресора минулого тижня в Костянтинівській громаді було пошкоджено мережа водопостачання, що призвело до призупинення централізованого водопостачання в деяких мікрорайонах міста, ведуться відновлювальні роботи.

На території Донеччини без централізованого водопостачання або з перебоями її подачі продовжує залишатися частина населених пунктів. На теперішній час окремі населені пункти області отримують централізовану воду не стабільно, за графіком.

Найбільш критична гуманітарна ситуація щодо забезпеченню водою, теплом, світлом, газом, як і раніше, залишається на північній та східній частинах області, де йдуть активні бої, а комунікації проходять вдовж лінії фронту – в Бахмуті, Мар'їнці, Красногорівці, Великоновосілівці, Вугледарі, Авдіївці, Торецьку, Сіверську, Соледарі та інших населених пунктах вказаних громад. У вказаних громадах є також проблеми логістичних шляхів, медичного забезпечення мешканців. Але частина мешканців в перелічених населених пунктах ще залишаються попри заклики до обов’язкової евакуації (крім Мар'їнки, де було евакуйовано 100% населення).

Обласні та міські органи самоврядування, задіяні відомства, установи, підприємства приймають необхідні заходи з покращення життєзабезпечення мешканців області. Попри постійним обстрілам та атакам ремонтні роботи на комунікаціях здійснюються майже на всій території області. Понад 200 тисяч абонентів у 79 населених пунктах вже мають доступ до «блакитного палива» у своїх помешканнях. Минулий тиждень для газовиків видався не легким - під час чергового обстрілу від російських військ постраждали приміщення підприємства, проте ремонтні бригади продовжили свою роботу. ДТЕК Донецькі електромережі також продовжує ремонти ЛЕП та повернення світла в будинки. Так 12 січня спеціалісти підприємства змогли виконати ремонти у 3 населених пунктах, постраждалих через обстріли на Донеччині, знову отримують електропостачання майже 2 тисячі родин. Але без світла поки що залишаються 97 населених пунктів, де фахівці енергокомпанії не мають доступу до проведення робіт. Для підтримки населення в населених пунктах області облаштовані пункти незламності, надається гуманітарна допомога. Протягом минулого тижня Миколаївська міська військова адміністрація отримала від районної державної адміністрації гуманітарну допомогу, у т.ч. питну воду, ємності для води різного літражу, вогнегасники для пунктів незламності. Гуманітарну допомогу мешканцям надають і міжнародні організації, фонди, волонтери тощо. На минулому тижні до пункту незламності Вугледару були доставлені гуманітарні вантажі, у т.ч. павербанки-ліхтарики та ємності для води. Продовжуються заходи з покращення забезпечення обладнанням водоканалів. Для водозабезпечення населення при відсутності централізованої продачі використовуються громадські, власні колодязі та свердловини.

В деякі населенні пункти області, які безпосередньо не знаходяться на лінії фронту, попри періодичні обстріли стали активно повертатися люди. Так, за інформацією голови міської військової адміністрації міста Слов’янську, вже повернулися 50 відсотків мешканців, зараз перебувають у місті майже 50 тисяч жителів. У місті працюють магазини, і не тільки продуктові, щойно з’явилися газ, вода, опалення, запрацювали хлібозавод, кондитерська, багато виробників планують запуститися до весни. Невдовзі мікрорайон «Словкурорт» отримає новий трансформатор, що наддасть змоги забезпечити електроенергією останній мікрорайон. Почалися роботи по відновленню газопостачання в багатоквартирні будинки і у Миколаївці. Повернення мешканців фіксується і в Краматорську, Добропіллі та інших населених пунктах.

В області продовжуються роботи з облаштування альтернативних джерел водопостачання. Так зараз мешканці Мирнограду мають можливість отримати фільтровану воду зі свердловини ЗОШ №1. Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжують плідну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо альтернативних джерел водопостачання. З початку 2023 року з альтернативних об’єктів технічного призначення нашою установою було досліджено 8 проб води на санітарно-хімічні показники, із яких 7 (87,5%) не відповідали встановленим нормативам і 8 проб на мікробіологічні дослідження, із яких 1 проба не відповідала встановленим нормативам, що складає 12,5%. Із альтернативних об’єктів питного призначення досліджено 2 проби, без перевищень.

Опалювальний сезон з початку листопаду продовжується у 15 громадах Донецької області, ще у 10 громадах - часткове опалення у соціальних об'єктах, мешканці 11 територіальних громадах, які наближені до лінії фронту і де у зв’язку з цим відсутня можливість ремонтних робіт, залишаються без газу та централізованої подачі тепла. В громадах з відсутнім централізованим опаленням встановлюють генератори, населенню безкоштовно доставляють паливну деревину, паливні брикети, доставляють «буржуйки», вугль, дрова, закупають електрообігрівачі тощо. Всі міста регіону облаштували пункти незламності.

В зруйнованих містах і селах на території деокупованих громад Донецької області одразу після звільнення від російських окупантів почали відбудовувати, покращувати життєзабезпечення містян. Лиманська та Святогірська громади отримали інструменти та обладнання, необхідні для виконання робіт з ліквідації наслідків окупації та тих руйнувань, які громади зазнала внаслідок війни. В місті Лиман зафіксовані великі пошкодження наземних та підземних газопроводів, тому 8 бригад АТ «Донецькоблгаз» з усієї Донецької області працюють над ремонтом. Але ворог не припиняє обстріли, черговий раз Лиман зазнав обстрілів 11 січня.

За останній тиждень (09-15.01.2023) фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної із систем централізованого водопостачання (розподільча мережа):

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 49 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 11 пробах.

За мікробіологічними показниками – досліджено 50 проб води, без відхилень від нормативу.

За даними, які нам надаються Держпродспоживслужбою, мікробіологічні дослідження централізованої води питної, які здійснюються підприємствами водопостачання в межах відомчого контролю, минулого тижня без відхилень від нормативних вимог.

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із альтернативних джерел водопостачання):

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 3 проби води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 1 пробі.

За мікробіологічними показниками – досліджено 3 проби води, без відхилень від нормативних вимог.

Всі результати досліджень, які не відповідають нормативним вимогам, надані органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, зацікавленим службам, установам, власникам джерел нецентралізованого водопостачання, при необхідності здійснені профілактичні пропозиції.

Щодо досліджень атмосферного повітря, то протягом останнього тижня нашими фахівцями були проведені лабораторні дослідження 30 проб, без перевищень встановлених нормативів. За результатами дозиметричного контролю нашої установи, гама-фон в Донецькій області з початку 2023 року знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 147 вимірів.

Працівники ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» для виконання завдань Міністерства охорони здоров’я України на особливий період продовжують плідну співпрацю з органами обласного, місцевого самоврядування, моніторингові, дезінфекційні та санітарно-освітні заходи.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net