logo Ukrainian flag
 
Cанітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на17.04.2023

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» в межах участі в заходах функціональної підсистеми забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення Донецької області в особливий період продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в регіоні.

Епідемічна ситуація в області на минулому тижні залишалася стабільною, контрольованою, спалахи, групові захворювання на інфекційні хвороби не зареєстровані. Але ризики епідемічного ускладнення залишаються, оскільки через активні бойові дії зберігаються складні умови життєзабезпечення населення у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури (підприємств водо-, газо- та теплопостачання, ліній електропередачі тощо).

Залишається складною ситуація з водозабезпеченням населення. На даний час без подачі централізованої питної води знаходяться окремі населені пункти. Населенням при відсутності централізованої подачі води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, ДСНС, волонтерами, гуманітарними місіями тощо. Триває робота з облаштування та введення в дію альтернативних джерел водозабезпечення. Минулого тижня було облаштовано ще 1 джерело з водою технічної якості в м. Селидове. На минулому тижні з альтернативних джерел водопостачання, нашими фахівцями досліджено 3 проби води на санітарно-хімічні показники, із яких 3 мали перевищення встановлених нормативів та 1 проба - на мікробіологічні показники, стандартна.

За останній тиждень (10.04-16.04.2023) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання:

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 72 проба води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 10 пробах,

За мікробіологічними показниками – досліджено 76 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровано в 2 пробах.

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із громадських та приватних свердловин, колодязів, за зверненням власників) на минулому тижні досліджено:

За санітарно-хімічними показниками –9 проб води, із яких 6 мали перевищення встановлених нормативів,

За мікробіологічними показниками – 6 проб води, всі стандартні.

Результати досліджень аналізуються, надаються органам місцевого самоврядування, власникам установ, джерел нецентралізованого водопостачання тощо, при необхідності – з профілактичними пропозиціями. Комісіями з питань ТЕБ і НС  Добропільської, Костянтинівської, Краматорської, Покровської, Мирноградської, Селидівської, Новогродівської територіальних громад прийняті відповідні рішення щодо застосування на своїх територіях при оцінки якості зам безпеки питної води Державних санітарних норм і правил «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру», затверджених Наказом МОЗ України 22.04.2022 року за №683. При проведенні засідань комісій з питань Б та НС залучалися і фахівці наших філій.

Інформація щодо пошкодження, руйнування об’єктів хімічної інфраструктури не надходила. За результатами дозиметричного контролю нашої установи, гама-фон в Донецькій області знаходиться в межах природного рівня.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net