logo Ukrainian flag
 
Щодо санітарно-епідемічної ситуації в Донецькій області станом на 19.12.2022.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області, оскільки через активні бойові дії вона зберігає напруженість.

За підсумками минулого тижня епідемічна ситуація на підконтрольної території залишається стабільною. Екстрені повідомлення щодо спалахів, групових інфекційних хвороб від закладів охорони здоров’я області протягом останнього тижня, як і особливого періоду, не надходили. В частини населених пунктів області відсутні або нестабільні зв'язок, подача води, електроенергії через руйнування ворогом критичної інфраструктури, що ускладнює умови життєзабезпечення населення та має ризики епідеміологічного ускладнення. В окремих населених пунктах, де тривають особливо запеклі бої, населення вимушено знаходиться в укриттях майже постійно.

З початком листопада опалювальний сезон розпочатий у 15 громадах Донецької області, ще у 10 громадах - часткове опалення у соціальних об'єктах. Частина Донецької області без тепла через активні бойові дії, які руйнують комунікації та роблять неможливим проведення ремонтних робіт на газопроводах (11 територіальних громад). Але обстріли ворога, що активно продовжуються на Донеччині, продовжують руйнування об’єктів критичної інфраструктури, електромереж, що має негативні наслідки, ситуація у галузі громадського здоров’я загострюється.

Тільки за минулий тиждень внаслідок ворожих обстрілів сталися події, які негативно впливають на умови життєзабезпечення населення:

- через нові ракетні обстріли мешканці м. Краматорськ з 17.12.2022 залишилися без світла, тепла та води, проводилися ремонтні роботи;

- в м. Костянтинівка снарядами пошкоджена газорозподільна система, в зв’язку з чим декілька будинків залишилися без газопостачання, управлінням по газопостачанню й газифікації проводяться ремонтні роботи;

- в Дружківській громаді через знеструмлення 2-го Донецького водоводу з 12 по 18 грудня було відсутнє централізоване водопостачання, після відновлення його роботи вода подається по графіку.

Найбільш критичний стан по комунікаціях, тобто забезпеченню водою, теплом, світлом, газом, залишається на північної та східної частинах області, де йдуть активні бої та комунікація проходять вдовж лінії фронту – в Бахмуті, Мар'їнці, Красногорівці, Великоновосілівці, Вугледарі, Авдіївці, Торецьку, Сіверську, Соледарі та інших населених пунктах громад. Але частина мешканців в перелічених населених пунктах ще залишаються попри заклики до обов’язкової евакуації (крім Мар'їнки, де було евакуйовано 100% населення).

Керівництвом області, населених місць разом з відповідальними службами, відомствами за допомогою міжнародних донорів, волонтерів здійснюються заходи з покращення життєзабезпечення населення регіону. В громадах з відсутнім опаленням встановлюють генератори, безкоштовно доставляють паливну деревину, облаштовують пункти обігріву тощо. Всі міста облаштували пункти незламності. Тільки з 15 по 18 грудня аварійно-ремонтні бригади ДТЕК Донецькі електромережі відремонтували низку пошкоджень мереж, спровокованих обстрілами, та відновили електрику для жителів 23 населених пунктів поки що без електропостачання — 96 населених пунктів, де фахівці енергокомпанії не мають доступу до проведення робіт.

Проблеми електроподачі загострює і без цього складну ситуацію з водопостачанням регіону. На території Донеччини без централізованого водопостачання або з перебоями її подачі продовжує залишатися частина населених пунктів. На теперішній час окремі населені пункти області отримують централізовану воду не стабільно, за графіком.

Для водозабезпечення населення якісною та безпечною питною водою постійно здійснюються необхідні заходи: придбаються дезінфекційні засоби для обеззараження води, водовози, автоцистерни для її підвозу, встановлюються баки, пункти розливу води, використовуються облаштовані альтернативні джерела водозабезпечення населення, обладнуються установки для очищення води, тривають дезінфекційні заходи тощо. Також питна вода населенню при необхідності доставляється працівниками ДСНС, волонтерами, гуманітарними місіями. Продовжуються заходи з покращення забезпечення обладнанням водоканалів. На минулому тижні, дякуючи Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Краматорський водоканал отримав чергову поставку гуманітарної допомоги - 2 потужних генератори; надане обладнання забезпечить стабільну роботу об´єктів підприємства в умовах постійних перебоїв з електропостачанням, що сприятиме цілодобовому безперебійному та якісному централізованому водопостачанню та водовідведенню.

Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжують плідну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо альтернативних джерел водопостачання. Загалом в особливий період з альтернативних об’єктів питного призначення нашою установою було досліджено 128 проб води на санітарно-хімічні показники, із яких 77 (60,2%) не відповідали встановленим нормативам та 147 проби води на мікробіологічні показники, із яких не відповідали встановленим нормативам 33 (22,5%).

Частина області ще залишається тимчасово окупованою. На окупованої території знаходяться Маріупольська та Волноваська районні та Мангушська філії нашої установи. На теперішній час лабораторні дослідження не можуть здійснюватися Мар’їнською філією через постійні обстріли Красногорівки, де розташована лабораторія установи. Також з 1 серпня через небезпеку фахівців, відсутність умов для продовження роботи (відсутність проточної води, перебої з електропостачанням, зв’язком), припинені дослідження Торецькою філією. З 16 серпня припинені лабораторні дослідження Бахмутською районною філією у зв’язку з активізацією бойових дій і евакуацією спеціалістів лабораторії.

На території деокупованих громад Донецької області активно відновлюють електромережі, мобільний зв’язок, безперебійно триває видача гуманітарної допомоги, відкрилися пункти обігріву, які потім масштабувалися в "пункти незламності», соціальні об’єкти забезпечуються генераторами. Працює пекарня, яка забезпечує свіжим хлібом звільненні громади регіону, Слов’янськ і деякі населені пункти Харківщини.

За останній тиждень (12.12 - 18.12.2022) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної із систем централізованого водопостачання (розподільча мережа): за санітарно-хімічними показниками – досліджено 56 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 19 пробах, що становить 33,9 %; за мікробіологічними показниками – досліджено 45 проб води, без відхилень від нормативу. За даними, які нам надаються Держпродспоживслужбою, мікробіологічні дослідження централізованої води питної, які здійснюються підприємствами водопостачання в межах відомчого контролю, без відхилень від нормативних вимог.

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із приватних свердловин, колодязів за зверненням власників): за санітарно-хімічними показниками – досліджено 4 проби води, у т.ч. 2 проби із альтернативних джерел, всі з відхиленнями від встановлених нормативів; за мікробіологічними показниками – досліджено 11 проб води, без відхилень від нормативу.

Щодо досліджень атмосферного повітря, то протягом останнього тижня нашими фахівцями були проведені лабораторні дослідження 54 проб, без перевищень нормативів. За результатами дозиметричного контролю груп функціонування (спостереження) нашої установи, гама-фон в Донецькій області протягом особливого періоду знаходиться в межах природного рівня.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net