logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 20.03.2023 .

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області, оскільки через активні бойові дії продовжують погіршуватися умови життєзабезпечення населення, зберігаються напруженість та ризики ускладнення епід.ситуації у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури (підприємств водо-, газо- та теплопостачання, ліній електропередачі тощо).

Епідемічна ситуація з інфекційної захворюваності за минулий тиждень (з 10-16.03.2023) поточного року характеризується як стабільна, спалахів не зареєстровано. Зареєстровано 12 (показник 0,7 на 100тис.населення) поодиноких випадків гострих кишкових інфекцій, що вище попереднього тижня та аналогічного тижня 2022 року на 40,0% (9 випадків, показник 0,5 на 100тис.нас.). Спорадичні випадки ГКІ реєструвалися по Костянтинівській, Новодонецькій, Краматорській, Покровській, Черкаській територіальним громадам. Випадки сальмонельозу минулого тижня зареєстровані по Краматорській територіальній громаді (3 випадки). Щодо епідситуації з грипу/ГРВІ за 11 тиждень 2023 року, відмічається зростання захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем на 18,2%, але захворюваність нижче епідпорогу на 78,0%. Перевищення епідпорогу на 4,5% на звітному тижні зафіксовано тільки по Олександрівській територіальній громаді. Щодо епідситуації з COVID-19, то за даними останнього тижня захворюваність на коронавірусну хворобу в області зросла в 1,7 рази – зареєстровано 230 підтверджених випадків, показник захворюваності складає 13,8 на 100 тис.нас. (на попередньому тижні – 130 випадків, показник 7,8 на 100тис.нас.), летальних випадків не було. Протиепідемічні та профілактичні заходи тривають.

Постійні обстріли агресора продовжують загострювати гуманітарний стан населених пунктів регіону. Водопостачання на Донеччині виявилося однією з найуразливіших ланок життєзабезпечення населення через постійні пошкодження, руйнування ворогом підприємств водопостачання, водоводів та їх енергозабезпесення. На даний час без подачі централізованої питної води знаходяться населені пункти:

Бахмутський район. Бахмутська, Сіверська, Торецька, громади.

Волноваський район. Частина населених пунктів Вугледарської, Великоновосілківської, Комарської громад.

Покровський район. Авдіївська, Очеретинська, Мар’їнська, Курахівська, Красногорівська, частина м. Добропілля, окремі населені пункти Покровської, Селидівської, Добропільської громад.

Краматорський район. Лиманська, частини Святогірської та Костянтинівської громад.

Населенням при відсутності централізованої води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, волонтерами, гуманітарними місіями тощо. Працівники ДСНС щодня розвозлять тони води по прифронтових містах та селах. Також для водозабезпечення населення регіону також облаштовані альтернативні джерела водоподачі.

Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», не зважаючи на військові дії, намагаються виконувати завдання Міністерства охорони здоров’я України в повному обсязі, зокрема продовжують плідну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо альтернативних джерел водопостачання, які продовжують обладнуватися та експлуатуватися у зв’язку з відсутністю або перебоями централізованої подачі. За результатами лабораторних досліджень визначається їх призначення: для питних потреб або для технічних. З початку 2023 року з альтернативних об’єктів водозабезпечення нашою установою було досліджено 49 проб води на санітарно-хімічні показники, із яких 30 (61,2%) не відповідали встановленим нормативам і 38 проб на мікробіологічні показники, із яких 1 (2,6%) була нестандартна.

У звільнених населених пунктах області - Святогірської, Лиманської громад - продовжують ремонтувати зруйновану інфраструктуру, у т.ч. в Лимані у мікрорайоні «Зелений клин» 2 разу на тиждень вже надається централізована вода, роботи з відновлення водопостачання продовжуються. У звільненому Святогірську відновлення централізованого водопостачанням потребує часу, оскільки військовими діями зруйновані резервуари. В регіоні продовжують роботу пункти незламності.

За останній тиждень (13.03-19.03.2023) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання:

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 101 проба води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 31 пробі, що становить 30,7%.

За мікробіологічними показниками – досліджено 116 проб води, відхилення від нормативних вимог зареєстровано в 5 пробах, що становить 4,3%.

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із громадських та приватних свердловин, колодязів, за зверненням власників) на минулому тижні досліджено:

За санітарно-хімічними показниками –5 проб води, із яких 4 (80%), мали перевищення встановлених нормативів.

За мікробіологічними показниками –4 проби води, із яких 1 з перевищенням встановлених нормативів.

Всі не стандартні результати досліджень спрямовані для реагування відповідальним органам, службам, при необхідності – з профілактичними пропозиціями.

Нашими фахівця продовжуються і дослідження стану атмосферного повітря, протягом останнього тижня були проведені лабораторні дослідження 68 проб, всі стандартні. За результатами дозиметричного контролю нашої установи, гама-фон в Донецькій області з початку 2023 року, як і в 2022 році, знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 192 виміри.

Лабораторні дослідження на теперішній час не здійснюються Мар’їнською, Торецькою, Бахмутською філіями через знаходження на лінії фронту та масовані обстріли, пошкодження будівель. Не відновила роботу Лиманська філія, яка під час знаходження в окупації зазнала пошкоджень, розкрадення обладнання, крім того продовжуються проблеми з водопостачанням, періодичні обстріли міста, що унеможливлює роботу фахівців. Зв’язку з філіями на тимчасово окупованій агресором території не маємо (Маріупольська, Мангушська, Волноваська).

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net