logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуації в Донецькій області станом на 21.11.2022

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області.

Санітарно-епідемічна ситуація в області залишається стабільною, контрольованою. Екстрені повідомлення щодо спалахів, групових інфекційних хвороб від закладів охорони здоров’я області протягом останнього тижня, як і особливого періоду, не надходили. За минулий тиждень (11-17.11.2022) зареєстровано 10 (показник 0,58 на 100 тис.населення) поодиноких випадків гострих кишкових інфекцій проти 9 випадків на попередньому тижні  (показник 0,5). Щодо епідситуації з грипу/ГРВІ за 46 тиждень, то відмічається зниження захворюваності  на 12,3% у порівнянні з попереднім тижнем. Зниження захворюваності відмічається по всім територіальним громадам, показники захворюваності нижче епід.порогу. В Донецьку область в якості гуманітарної допомоги надійшла вакцина проти грипу, яка департаментом охорони здоров’я ОДА розподілена між центрами первинної медико-санітарної допомоги для проведення імунізації підлеглих контингентів ризику. Наразі вакциновано 8 осіб вакциною, придбаною за власні кошти, готується вакцінація отриманими вакцинами. За даними останнього тижня захворюваність на коронавірусну хворобу в області зменшилася на 31,1% – зареєстровано 230 підтверджених випадків, показник захворюваності складає 13,3 на 100 тис.нас. (на попередньому тижні – 333 випадки, показник 19,3 на 100 тис.нас.). Зареєстрований 1 летальний випадок у дорослого у м. Покровськ. В області продовжується імунізація від COVID-19. За минулий тиждень виконано 1323 щеплення, з них 827 – перша бустерна доза, 120 – друга бустерна доза. Всього за період щепної кампанії в області зроблено 1 268 315 щеплень, з них 23 936 - перша бустерна доза, 1057 – друга бустерна доза.

Але ризики ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в області зберігаються через проблеми з газо- та теплопостачанням, постійні перебої або відсутність води, світла, каналізації, які виникають внаслідок активних військових подій та руйнування, пошкодження критичної інфраструктури. Це призводить до складнощів життєзабезпечення населення, утруднення дотримання питного режиму, умов збереження продуктів харчування, приготування їжі, доступу до медичної допомоги тощо.

Частина області ще залишається тимчасово окупованою. На теперішній час найбільш напружена як військова, так і гуманітарна ситуація в населених пунктах Волноваського та Покровського районів області, де тривають активні бойові дії (Авдіївська, Бахмутська, Вугледарська, Сіверська, Соледарська, Торецька, Великоновоселківська, Мар’їнська громади), які залишаються без тепла, централізованої подачі води, часто – без світла, мають проблеми мобільного зв’язку. Відповідальними органами, службами, відомствами приймаються всі можливі заходи з життєзабезпечення населення, що залишається попри обов’язкову евакуацію, у т.ч. в перелічених громадах.

Впродовж останніх 2-х місяців завдяки поверненню газопостачання на значну частину області, а також прийняті заходи щодо водозабезпечення населення, гуманітарна ситуація продовжила стабілізуватися. Газ, постачання якого на область було припинено з 23.05.2022 через руйнування ворогом системи його подачі, вже є в окремих населених пунктах області, що дозволило з початком листопаду розпочати поступову подачу тепла. Опалювальний сезон офіційно стартував у 15 громадах Донецької області. Ще у 10 громадах Донецької області здійснюється часткове опалення у соціальних об'єктах. Але в поточному опалювальному сезоні частина Донецької області залишиться без тепла. За офіційною інформацією, в холодний період року 9 територіальних громад, які наближені до лінії фронту, залишаться без опалення, оскільки комунальні служби не можуть здійснювати постачання тепла побутовим споживачам через перебиті газопроводи (Авдіївська, Бахмутська, Вугледарська, Званівська, Мар’їнська, Селидівська, Сіверська, Соледарська, Торецька). Також з аналогічної причини відсутня подача тепла в Лиманську та Святогірську громади, які нещодавно були деокуповані. Тому за потребою для обігріву соціальних об’єктів, домівок населення в області триває придбання та встановлення генераторів, міні котелень на твердому паливі, «буржуйок», вологостійких плит, безкоштовна доставка паливної деревини, вугілля. Доставляються також продукти, засоби гігієни, ліки.

Заходи з покращення водозабезпечення населення регіону постійно продовжуються, за минулий тиждень слід підкреслити наступні:

- КП «Бахмут-вода» за допомогою дизельного генератора на Красносільському водозаборі (с. Іванівське) спромоглася наповнити Західний резервуар, з якого вода самопливом (без тиску) подається до кількох районів міста Бахмут, який тривалий час знаходиться під обстрілами, внаслідок чого склалася гуманітарна криза.

- У місто Родинське Покровської ОТГ згідно з меморандумом про централізоване водозабезпечення, що уклали керівники військової адміністрації з ВК «Лиманська», почали подавати воду зі свердловини на території шахти, мешканці почали отримувати воду за графіком (до цього її там практично не було тривалий час).

-  В Слов’янську запрацювала велика станцію з очищення води, яку відкрили на території церкви «Нове Життя». Жителі міста можуть набирати чисту воду абсолютно безкоштовно (вода має шість ступенів очищення).

- Відновлено водопостачання до населених пунктів Дружківської громади після проведених робіт на Другому Донецькому водогоні (15.11-18.11.2022), але в зв’язку з недостатнім об’ємом вода населенню надається за графіком.

Після деокупації до міст Святогірськ, Лиман підведена електроенергія, фахівці ДТЕК Донецькі електромережі працюють над відновленням внутрішніх мереж, але світло ще відсутнє. Мобільний зв’язок відновлено, централізоване водопостачання наразі відсутнє через руйнування ворогом резервуарів питної води, каналізаційних очисних споруд, мереж водоподачі та водовідведення). Але в містах запрацювали двірники, розпочатий вивіз ТПВ, запрацювали магазини, аптеки, лікарні. Для населення підготували соціальні заклади та пункти обігріву, де містяни можуть перезимувати, надається гуманітарна підтримка.

ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» в умовах інтенсивних бойових дій на території області продовжує епіднагляд, лабораторний моніторинг, у т.ч. в місцях тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб, здійснення заходів попередження виникнення та розповсюдження в регіоні інфекційних хвороб. Продовжуються лабораторні дослідження води, у т.ч. з альтернативних джерел водопостачання, а також ґрунту, повітря. За показниками епідситуації і всіма незадовільними результатами досліджень постійно інформуються відповідні органи, служби та установи, при необхідності надаються пропозиції щодо попередження ускладнення епідемічної ситуації, зокрема населенню області, при необхідності здійснюються контрольні дослідження.

За останній тиждень (14.11 - 20.11.2022) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної із систем централізованого водопостачання:

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 64 проби води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 26 пробах, що становить 40,63%.

За мікробіологічними показниками – досліджено 62 проб води, із яких 2 – не відповідають встановленим нормативам, що становить 3,2%.

Результати досліджень доводяться до відома органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, територіальних органів Держпродспоживслужби.

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із приватних свердловин, колодязів за зверненням власників):

За санітарно-хімічними показниками досліджено 7 проб води, із яких 6 з перевищенням нормативів, що становить 85,7%.

За мікробіологічними показниками досліджено 7 проб води, із яких 2 з перевищенням встановлених нормативів, що складає 28,6%.

Власникам приватних джерел нецентралізованого водозабезпечення надавалися рекомендації з покращення якості води, проводилися дезінфекційні заходи

Щодо досліджень атмосферного повітря, то протягом останнього тижня нашими фахівцями були проведені лабораторні дослідження 159 проби, без перевищень нормативів. За результатами дозиметричного контролю груп функціонування (спостереження) нашої установи, гама-фон в Донецькій області протягом особливого періоду знаходиться в межах природного рівня.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net