logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 22.05.2023.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в регіоні.

Епідемічна ситуація в області на минулому тижні залишалася стабільною, контрольованою, спалахи, групові захворювання на інфекційні хвороби не зареєстровані. Але ризики епідемічного ускладнення залишаються у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури. Через активні бойові дії в регіоні частина населених пунктів досі не отримують централізовану воду або отримують з перебоями, іноді – вже тривалий час, що ускладнює умови життєдіяльності населення. В першу чергу це стосується населених пунктів, наближених до лінії фронту.

Населенням при відсутності централізованої подачі води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, ДСНС, волонтерами, гуманітарними місіями тощо.

Моніторинг якості та безпеки води продовжується. За останній тиждень (15.05-21.05.2023) фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання:

  • За санітарно-хімічними показниками – досліджено 77 проби води.
  • За мікробіологічними показниками – досліджено 79 проб води.

В області у зв’язку з весняно-літнім періодом активовані профілактичні заходи, зокрема на об’єктах водопостачання. Розпочато здійснення заходів дезінфекції об’єктів водопостачання (Добропільська, Дружківська, Краматорська, Костянтинівська, Слов’янська громади), закінчені в м.Білозерську, планується проведення в травні-червні місяці і в інших громадах. Не плануються такі заходи поки в Селидівській громаді, так як на теперішній час в районі Карлівської фільтрувальної станції відбуваються активні бойові дії та реєструються часті пошкодження електричних мереж та відсутність води в мережах.

На даний час Добропільське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» закінчило  ремонтні  роботи по заміні 700 м водоводу на ділянці від водозабору «Золотий колодязь» до м. Добропілля, що дозволить здійснювати безперебійне постачання питної води мешканцям міста, наразі проводяться роботи по дезінфекції водоводу.

Фахівцями структурних підрозділів  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» розроблені  Комплексні плани з профілактики гострих кишкових інфекцій, холери по територіальним громадам. Триває організаційна  робота щодо  затвердження їх комісіями з питань ТЕБ та НС.

Продовжується плідна взаємодія з підприємствами водопостачання, Держпродспоживлужбою області, аналізуються і результати виробничого контролю води. За тиждень 11-17.05.2023 в межах виробничого контролю досліджено на санітарно-хімічні показники 553 проби централізованої питної води, із яких 40 (7,2%) не відповідали нормативним вимогам, на мікробіологічні показники досліджено 241 проб, всі стандартні (інформація від Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області).

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із громадських та приватних свердловин, колодязів, за зверненням власників), на звітному тижні досліджено:

  • За санітарно-хімічними показниками –12 проб води.
  • За мікробіологічними показниками – досліджено 11 проб води.

В регіоні триває робота з облаштування, введення в дію, покращення роботи альтернативних джерел водозабезпечення, зокрема за рахунок встановлення очисних установок. На минулому тижні – 15-21.05.23 із альтернативних джерел водопостачання фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» досліджено 9 проб води на санітарно-хімічні показники, із яких 8 (88,9%) з перевищенням встановлених нормативів та 9 проб на мікробіологічні показники, із яких 3 (33,3%) не відповідала стандартам. Загалом з початку 2023 року із альтернативних джерел водозабезпечення фахівцями установи досліджено 113 проб води на санітарно-хімічні і 69 проб на мікробіологічні показники, із яких відповідно 76 (67,3%) і 10 (14,5%) проб не відповідали встановленим нормативам; з урахуванням результатів досліджень вирішувалося питання призначення джерела – для питних потреб або технічних.

За результатами дозиметричного контролю установи гама-фон в Донецькій області знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 193 виміри.

Фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжуються дослідження стану атмосферного повітря: протягом звітного тижня були проведені лабораторні дослідження 184 проб, із яких 9 (4,9%) не відповідали вимогам нормативного документа (Гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць, затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України №52 від 14.01.2020).

Результати досліджень, які не відповідають встановленим нормативам, відокремленими територіальними підрозділами нашої установи для реагування направляються органам місцевого самоврядування, зацікавленим службам, відомствам, при необхідності надаються профілактичні пропозиції, здійснюються контрольні дослідження, дезінфекційні заходи.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net