logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 24.04.2023.

Епідемічна ситуація в області на минулому тижні залишалася стабільною, контрольованою, спалахи, групові захворювання на інфекційні хвороби не зареєстровані. Але ризики епідемічного ускладнення залишаються, оскільки через активні бойові дії зберігаються складні умови життєзабезпечення населення у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури. 21 квітня населені пункти Донеччини зазнали масовану атаку з боку агресора. Внаслідок обстрілу у Слов’янську без газу залишається чотири багатоквартирних будинки, у Краматорську газовики виконують обстеження газопроводу високого тиску на ймовірні витоки за допомогою спеціального обладнання.

Постійну атаку зазнають і об’єкти енергосистеми регіону. 22 квітні в черговий раз була знеструмлена фільтрувальна станція, яка знаходиться на резервомуе Карлівському водосховище, з якого вода подається на південно-західну частину області. Це спричинило припинення водопостачання в 67 населених пунктах. Тобто ситуація з водозабезпеченням населення залишається складною. На даний час без подачі централізованої питної води знаходиться ряд населених пунктів регіону. Населенням при відсутності централізованої подачі води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, ДСНС, волонтерами, гуманітарними місіями тощо. Триває робота з облаштування та введення в дію альтернативних джерел водозабезпечення, до дослідження води з яких долучилися і фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»: на минулому тижні із альтернативних джерел водопостачання досліджено 2 проби води на санітарно-хімічні показники (всі з перевищення встановлених нормативів) та 1 проба - на мікробіологічні показники (стандартна). Загалом з початку 2023 року із альтернативних джерел водозабезпечення фахівцями установи досліджено 82 проби води на санітарно-хімічні і 47 проб на мікробіологічні показники, із яких відповідно 51 (62,2%) і 2 (4,3%) проб не відповідали встановленим нормативам; з урахуванням результатів досліджень вирішувалося призначення джерела – для питних потреб або технічних.

За останній тиждень (17.04-23.04.2023) фахівцями на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання (мережи):

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 72 проби води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 15 пробах, що становить 20,8%. Невідповідність води встановленим санітарно-хімічним показникам цього тижня зареєстровано:

м.м. Добропілля, Покровськ, Селидове.

- За мікробіологічними показниками – досліджено 77 проб води, відповідають нормативним вимогам.

Щодо нецентралізованого водопостачання (вода із громадських та приватних свердловин, колодязів, за зверненням власників), на минулому тижні досліджено:

За санітарно-хімічними показниками –8 проб води, із яких 3 (37,5%) мали перевищення встановлених нормативів. Невідповідність води встановленим санітарно-хімічним показникам цього тижня зареєстровано в м. Краматорськ, м. Мирноград, м. Родинське Покровської ОТГ.

За мікробіологічними показниками – досліджено 7 проб води, із яких 1 (14,3%) не відповідала встановленим нормативам (в приватному колодязі сел. Іванівка Краматорської ОТГ (в 100см3 питної води були виявлені загальні коліформи  при нормативі -відсутність).

Результати досліджень аналізуються, надаються органам місцевого самоврядування, власникам установ, джерел нецентралізованого водопостачання тощо, при необхідності – з профілактичними пропозиціями.

За результатами дозиметричного контролю установи гама-фон в Донецькій області знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 192 вимір. Інформація щодо пошкодження, руйнування об’єктів хімічної інфраструктури не надходила. Фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжуються дослідження стану атмосферного повітря: протягом звітного тижня були проведені лабораторні дослідження 123 проб, із яких 2 (1,6%) не відповідали вимогам нормативного документа («Гігієнічних регламентів. Гранично-допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ №52 від 14.01.2020 року): житлова зона м. Дружківка, м. Селидове, але токсичні речовині відсутні.

 

Відділ моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net