logo Ukrainian flag
 
Санітарно-епідемічна ситуація в Донецькій області станом на 27.02.2023.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» продовжує інформувати про санітарно-епідемічну ситуацію в Донецькій області, оскільки через активні бойові дії страждають умови життєзабезпечення населення, зберігаються напруженість та ризики ускладнення епід.ситуації у зв’язку з безперервними руйнуваннями, пошкодженнями критичної інфраструктури (підприємств водо-, газо- та теплопостачання, ліній електропередачі тощо.

Військові дії в Донецькій області тривають із 2014 року. Попри це Донецька область не просто тримається — область тримає фронт. Зараз Донеччина є ключовим регіоном, який стримує ворога, на якому агресор зосередив найбільші свої зусилля, щоб реалізувати плани захопити, окупувати наші території. В цей складної ситуації фахівці нашої установи продовжують моніторинг санітарно-епідемічної ситуації та виконання завдань Міністерства охорони здоров’я України. За підсумками минулого тижня епідемічна ситуація на підконтрольної території залишається стабільною, спалахи інфекційних хвороб, як і з початку повномасштабного вторгнення агресора, не зафіксовані.

Очільник Донецької військової адміністрації зазначив, що під контролем української влади, попри величезну кількість окупаційних сил, кинутих в атаку, знаходиться 50% області. Тимчасово окуповані Маріуполь, Маріупольський район, більша частина Волноваського району практично повністю зруйновані. З початку повномасштабного вторгнення у регіоні окупантами пошкоджено велику кількість цивільної інфраструктури: зруйновано або пошкоджено близько 87 тисяч будинків, об'єкти водовідведення та водопостачання, 63 котельні компанії «Донецьктеплокомуненерго», майже 450км газопроводів. При цьому у ключових громадах, де проживає більшість людей, є газопостачання, ЛЕП постійно ремонтуються після обстрілів ворога. Але постійні обстріли продовжують ускладнювати умови життєзабезпечення населення. 18.02.2023 відбувся обстріл м. Українськ Селидівської громади, внаслідок чого на даний час електропостачання в місті не стабільне. За інформацією ДТЕК Донецькі електромережі станом на 25.02.2023 без електропостачання поки що залишаються 122 населених пункти, де фахівці енергокомпанії не мають доступу до проведення робіт. Після чергового обстрілу з боку окупантів з 21 лютого призупинено газопостачання у місті Часів Яр.

Найбільш напружені бої на території області зараз точаться в Бахмуті, Вугледарі, Авдіївці, Мар’їнці, Часів Ярі, Великої Новоселівці та поряд розташованих населених пунктах, що призводить до гуманітарних проблем в них. За інформацією голови обласної військової адміністрації, Авдіївка фактично повністю зруйнована, руйнація Бахмуту перевищує 80%. Коли в Бахмут почали пропускати лише за перепустками, возити допомогу населенню стало складніше. У місті, де тривалий час немає світла, води та опалення, продовжують залишатися люди, працюють пункти незламності. В одному з них є можливість поїсти, прийняти душ, випрати речі, зарядити телефон та зателефонувати, отримати медичну допомогу: у місті залишається лікар, який приходить до пункту, є запас медичних препаратів першої необхідності, які також видають безкоштовно. На думку екологів, через величезну кількість снарядів ґрунти в Бахмуті потребуватимуть сотні років, щоб відновитися й стати придатними для безпечного вирощування врожаю. З Великої Новосілки, що зараз знаходиться на лінії фронту, екіпажі «Білий Янгол» вже евакуювали всіх дітей, але в населеному пункті залишається близько 300 громадян, які майже постійно перебувають в укриттях. Населення, що залишилося в населених пунктах вдовж лінії фронту, перебуває в стані гуманітарної кризи – без електрики, газу, тепла, допомога надається органами влади, волонтерами, гуманітарними місіями, службами ДСНС.

Через пошкодження критичної інфраструктури найбільш складна ситуація в області, яка має негативний вплив на життєзабезпечення населення та несе ризики епідемічного ускладнення, склалася з постачанням якісної та безпечної питної води. На території Донеччини без централізованого водопостачання або з перебоями її подачі продовжує залишатися значна частина населених пунктів. Пошкодження, руйнування в цей галузі відбуваються майже щотижнево.

На минулому тижні:

- зранку 21.02.2023 знову було знеструмлено Карлівську насосну станцію 1 підйому і Карлівську фільтрувальну станцію, через що припинено водопостачання споживачів, у зв’язку із зупиненням Карлівської фільтрувальної станції о 10 годині було зупинено насосну станцію в селищі Рівне Мирноградської громади Покровського району області (23 лютого аварійна ситуація була усунена, водопостачання відновлено);

- 23 лютого в результаті обстрілу звільненого м. Святогірська було пошкоджено дві автоцистерни, які доставляли питну воду населенню міста.

Населенням при відсутності централізованої подачі води для питних цілей використовуються громадські, власні колодязі та свердловини, вода доставляється службами органів влади, волонтерами, гуманітарними місіями тощо. Активно ведуться і не припиняються роботи з облаштування альтернативних джерел водопостачання, які у т.ч. обладнуються генераторами для можливості роботи при відсутності електропостачання. Так на минулому тижні - 23.02.2023 – почали отримувати генератори від благодійного фонду «Ангели порятунку» для будинків, на території яких встановлені свердловини, в м. Українськ.

Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» продовжують плідну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо альтернативних джерел водопостачання, за результатами лабораторних досліджень визначалося їх призначення: частина використовується для питних потреб, частина – для технічних. З початку 2023 року з альтернативних об’єктів водозабезпечення нашою установою було досліджено 31 пробу води на санітарно-хімічні показники, із яких 22 (71%) не відповідали встановленим нормативам і 24 проби на мікробіологічні показники, із яких 1 (4,2%) була нестандартна.  Останнього тижня були закінчені лабораторні дослідження 2-х проб із альтернативних джерел водопостачання: вода очищена пункту розливу в м. Селидове (ФОП Перун)-без відхилень від нормативних вимог; вода очищена громадської свердловини м. Новогродівка - не відповідає вимогам нормативу: по загальній жорсткості перевищення в 1,7 рази.

За останній тиждень (20.02-26.02.2023) фахівцями нашої установи на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної на об’єктах централізованого водопостачання:

За санітарно-хімічними показниками – досліджено 64 проби води, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 10 пробах, що становить 15,6%;

За мікробіологічними показниками – досліджено 58 проб води, всі стандартні.

Здійснюються і дослідження стану атмосферного повітря, протягом останнього тижня нашими фахівцями були проведені лабораторні дослідження 66 проб, всі стандартні. За результатами дозиметричного контролю нашої установи, гама-фон в Донецькій області з початку 2023 року, як і в 2022 році, знаходиться в межах природного рівня, за останній тиждень проведено 191вимір.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net