logo Ukrainian flag
 
Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Україні та Донецькій області.

24 березня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день 128 років тому (1882р) німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу. Через 110 років, у 1993 році, Всесвітньою організацією охорони здоров’я туберкульоз був оголошений глобальною небезпекою людства, а 24 березня Всесвітнім днем боротьби з цим страшним захворюванням.

Україна є однією з країн із високим тягарем ТБ із множинною та широкою лікарською стійкістю – найбільш тяжкими формами інфекційного процесу.

За даними Центру медичної статистики та Центру громадського здоров’я МОЗ України, загалом в останні роки в країні спостерігається тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз. Але у 2021 році рівень захворюваності, включно з його рецидивами, становив 44 випадки на 100 000 населення, що на 4,3% більше ніж у 2020 році.

Захворюваність на ТБ серед працівників закладів охорони здоров’я України 2021 року зменшилася до 152 осіб, що свідчить про ефективність заходів з інфекційного контролю під час ТБ.

Варто зазначити, що за розрахунковими даними ВООЗ, в Україні щороку недовиявляють майже 20–24% хворих на ТБ, а вплив супутньої пандемії, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2, посилив кризу недовиявлення ТБ.

В 2022 році в Донецькій області зареєстровано 115 випадків туберкульозу органів дихання, показник складає 6,6 на 100 тис. населення при загальнодержавному рівні 31,7 на 100 тис. населення.

Зареєстровано 5 випадків туберкульозу органів дихання серед дітей у віці 1 рік, 5, 13, 15 та 17 років. Діагноз дитині в 1 рік з Покровської громади встановлено посмертно. Серед хворих дітей не щеплено проти туберкульозу 2 дитини. Серед захворілих дітей, 3 мають хвору туберкульозом матір (м. Добропілля - діти віком 5 та 13 років, м. Покровськ – дитина віком 1 рік).

Зареєстровано 1 випадок туберкульозу у молодшої медичної сестри яка працює в ЗОЗ Костянтинівської громади.

Слід пам’ятати, що захворюваність на туберкульоз, це соціальна проблема, а не суто медична і тому щоб подолати цю недугу необхідні формування дієвого національного механізму громадського контролю за туберкульозом, мобілізація громадськості на протидію цьому захворюванню та залучення до участі в заходах представників різних векторів громадського суспільства.

Раннє виявлення захворілих на ТБ, відповідно своєчасний початок та дотримання режиму специфічної терапії хвороби мають вирішальне значення для попередження поширеності захворювання та покращення результатів лікування пацієнта!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net